Üçüncü taraf uygulamaları App Store’da dünya genelinde başarı elde ediyor

0

Analysis Group bünyesindeki ekonomistlerin hazırladığı rapor, üçüncü taraf uygulamalarının popüler birçok uygulama türünde yüksek etkileşimle tüm dünyada geniş kitlelere ulaşarak App Store’daki en başarılı uygulamalar arasında yer aldığını ortaya koydu.

Analysis Group bünyesindeki ekonomistlerin App Store’daki üçüncü taraf uygulamalarının çoğalmasına ilişkin bugün yayınladığı yeni raporda, üçüncü taraf uygulamalarının haritalardan müzik dinlemeye kadar birçok farklı kategorideki performanslarına ilişkin yeni bilgiler yer alıyor. Rapora göre üçüncü taraf uygulamaları, geliştiriciler için birçok fırsat ve tüm dünyadan kullanıcılara farklı tercih seçenekleri sunarak App Store’da hem bölgesel hem de küresel anlamda büyük başarı yakalıyor.

App Store’un on yıldan uzun süre önce kullanıma sunulmasından bu yana, üçüncü taraf uygulamalarının sayısı 500’den 1,8 milyona yükseldi. Apple uygulamalarının (birinci taraf uygulamaları) sayısı ise 60 ile sınırlı. Günümüzde, iOS uygulamalarının yüzde 99,99’undan fazlasını üçüncü taraf geliştiricileri tasarlıyor. Bu da büyüyen ve rekabetçi bir pazarı teşvik ederek kullanıcılar için dinamik bir deneyime katkıda bulunuyor. Bu da hem Apple’ın hem de üçüncü taraf geliştiricilerinin yararına oluyor.

Raporda Apple ve üçüncü taraf geliştiricileri tarafından sunulan birçok popüler uygulama türü analiz edilirken bölgesel ve küresel ölçekte en yüksek performans sergileyen uygulamalar listeleniyor. Geliştiricilerin günümüzde uygulamalarını mobil platformlardan PC’lere ve oyun konsollarına kadar birçok kanaldan dağıtmaları gerektiğinin de altı çiziliyor.
Rapor ayrıca TV, film veya müzik yayını sunan servis tabanlı uygulamalardan iletişim gibi en temel akıllı telefon özelliklerine kadar birçok farklı uygulama türünde derinlemesine bir analiz de sunuyor.
Cevap bırakın