Two Point Hospital İnceleme

Theme Hospital ve Tycoon sevenlere özel bir oyun

0

Tycoon oyunlarıyla aranız iyiyse ve Theme Hospital hala unutamadığınız oyunlar arasında yer alıyorsa sizi Two Point Hospital ile tanıştıralım.  Two Point Studios’un geliştirdiği ve SEGA’nın dağıtımcılığını yaptığı oyunumuzda, kendimizi Two Point County’nin hastanelerini geliştirirken buluyoruz. The Sims oyununu bilmeyen yoktur, işte Two Point Hospital da tam olarak o kafada ilerliyor.

Hastanedeki odalarımızı geliştirebiliyor, hastalara yardım ederken de onları doğru şekilde yönlendirmemiz gerekiyor. Oyundaki detaylar aslında oldukça komik ancak İngilizce seviyeniz yeterli değilse veya İngiliz esprilerinden anlamıyorsanız, işiniz zor. Hastanemizi kurar kurmaz hastaların akın ettiği oyunda, önceliğimiz hastalığın ne olduğunu bulmak. Tabii tipik hastalıkların yanında daha önce görülmemiş olanları da öğrenmek, tedavilerini bulmaya çalışmak işin asıl eğlencesi. Hatta psikolojik hastalıklar bile oyundaki yerini almış durumda. Oyun, sabır istiyor ve her şeyi öyle hızlıca tedavi edemiyorsunuz. İlk hastane kurmaya çalıştığımızda elimizde daha ufak odalara sahip mini bir kuruluşa sahibiz.

Elimizdeki para da sınırlı. Belli bir sermaye sonrası kuruluşumuzu geliştiriyor ve kocaman bir hastaneye sahip oluyoruz. Burada hastane yönetim ofisi, resepsiyon, muayene odaları, hasta bekleme alanlarını kurmaya başlıyoruz. Hadi hastalarla uğraşıyoruz ve onları tedavi etmeye çalışıyoruz, peki ya çalışanlar? Hastalar gibi çalışanlarımızla da ilgilenmemiz gerekiyor. Temizlik görevlileri, diğer yetkililer, hasta yakınları ve hatta hayaletler bile belli isteklere sahipler. Tuvalete gitme, birini ziyaret etme ve dahası.

Doğru okudunuz, hayalet. Yani her hastayı kurtarabilecektiniz diye bir durum söz konusu değil. Bu durumlarda ölen hastaların ruhlarını yakalama için de biz hizmetliye ihtiyacımız var; tıpkı hayalet avcısı gibi. Her muayeneyi, her doktor yapamıyor yani gerçek hayattaki gibi hemşirelere de ihtiyaç duyuyoruz. Hastanede yeterli yatak yoksa, hastalar huysuzlanmaya bile başlıyor ve en önemlisi tabii ki bol bol temizlik görevlisine, görevini hatırlatmak gerekiyor. Ek olarak hastanemizin ünlü olması da önemli.

Muayeneye gelen hastaların doktor odasında sandalyeden çok çiçek görmesi, onu daha mutlu ediyor. Yani odaları süsleme kısmına dikkat etmek de gerekiyor. Grafik kısmında mükemmel olmasa da bir simülasyon oyununa göre yumuşak hatlara sahip olan oyunumuz, seslendirme ve oynanış kısmında orta şekerli kahve tadında. Türünü sevenlerin muhtemelen oldukça beğeneceği Two Point Hospital, saatlerinizi eğlenceytle süsleyecek oyunlardan.

Cevap bırakın