Twitter yüzlerce kişiyi işten çıkarabilir

0

Twitter Announces Plan To Float On Stock Market

Bir süredir teknoloji devleri tarafından satın alınması gündemde olan Twitter’da işler gittikçe kötüleşiyor. Masaya kiminle otursa mutsuz ayrılan sosyal medya şirketinde birçok kişinin işten çıkarılması gündemde.

SkyNews’ın haberine göre firma, üçüncü mali çeyrek sonuçlarını paylaşmadan hemen önce yüzlerce işten çıkarmayı açıklayacak. Beklentiler 300’e yakın işe son verilmesi yönünde. Bu sayı geçen sene Jack Dorsey’in tekrar CEO olarak şirkete geldiği zamanla yapılan işten çıkarmaların sayısıyla neredeyse aynı.

Kötü günler geçiren Twitter’dan bu haberlere yönelik herhangi bir açıklama gelmedi. Sosyal ağın sözcüsü ise yorum yapmak istemedi.

Ne olursa olsun bu işten çıkarmaların gerçekleşmesi için firmanın son bir kararı gerekiyor. Dolayısıyla her şey medyanın beklediği şekilde gerçekleşmeyebilir.

Sosyal medya şirketi, kendisine alıcı aradığı dönemden bu yana yaklaşık 400 milyon dolar kaybetti. Aralarında Disney, Alphabet (Google) gibi devlerin de bulunduğu talipler zaman geçtikçe Twitter’a olan ilgilerini kaybettiler. Firmanın geleceği pek parlak görünmüyor, ancak Twitter gibi dev bir sosyal mecranın da ortada kalması söz konusu değil.

Twitter’ın dünya çapında 25 ofisi ve toplam 3860 çalışanı bulunuyor. Bir tür kriz yaşayan şirketin üçüncü mali çeyrek sonuçları merak konusu…

Gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz…

Cevap bırakın