Twitch’in efsanevi yayıncısı Ninja neden bu kadar konuşuldu?

0

Ninja adıyla tanınan Tyler Brevins, oyun yayıncılığı alanında bir numaralı isim…

Ünlü oyun yayıncısı Ninja, Twitch yayınlarına geri döneceğini açıklamıştı. Geçen sene Microsoft ile yaptığı anlaşmayla Mixer platformuna geçen Tyler “Ninja” Brevins, yeniden Twitch ile anlaşarak hayranlarının yüzünü güldürdü. Peki Ninja’nın Twitch haberi neden bu kadar ilgi çekti?

Ninja adıyla tanınan Tyler Brevins, oyun yayıncılığı alanında bir numaralı isim. Twitch üzerinde 15 milyon, Youtube üzerinde ise 24 milyon takipçisi bulunan Ninja, Fortnite oyununda adına özel görünüm çıkartılan ilk oyuncu. Tam bir ikon.

Geçen sene Microsoft ile yaklaşık 10 milyon dolara yaptığı anlaşma sonucunda Mixer platformuna transfer olan Ninja’nın macerası kısa sürdü. Oyuncu, Microsoft’un Mixer platformunu Facebook Gaming platformuna devretmesiyle YouTube kanalına devam etmişti. Şimdi ise başladığı yer olan Twitch’e tekrar dönüş yaptığını duyurdu. Twitch ile uzun vadeli bir anlaşma yaptığı belirtilen yıldız ismin anlaştığı meblağın da Microsoft’tan yüksek olduğu tahmin ediliyor. Tahminler 20 milyon dolara yakın bir anlaşmanın söz konusu olabileceği noktasında birleşiyor.

Rekabetçi oyunlar popüler kültürde yerini sağlamlaştırmaya devam ederken küresel yatırımcılar, markalar, medya kuruluşları ve tüketiciler de bu yükselişi oldukça dikkatli bir şekilde izliyor. Oyun dünyası, Ninja gibi yüzlerin etkisiyle gelişmeye devam ediyor. Bu kapsamdaki son araştırmalar başta espor olmak üzere ekosistemin tüm öğelerinin dikey bir yükselişle gelişeceği noktasında birleşiyor.

Cevap bırakın