Türkiye’de oyun bilgisayarı satışları artıyor

0

Araştırma şirketi IDC tarafındna yayınlanan rapora göre Türkiye’deki kişisel bilgisayar satışları geçen yıla göre arttı. İşte detaylar…

PC tarafındaki oyun dünyasında belki de en önemli gereksinim iyi donanım. Bu noktadaki ihtiyaçları tasarım ve mobiliteyle bir arada ele alan oyun bilgisayarları ise öne çıkan teknolojik çözümlerden. En zorlu oyunların, taşınabilir bir bilgisayarda oynanabilmesine mümkün kılan bu ürünlere yönelik ilgiyi ele alan bir araştırma sonucu yayınlandı.

Araştırma şirketi International Data Corporation’ın (IDC) raporuna göre Türkiye’deki kişisel bilgisayar satışları 2018’in ilk döneminde bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 9,3 oranında arttı. IDC’nin yayınlanan araştırmasına göre ilk çeyrekteki artış, bir önceki yılın son çeyreğindeki olumlu havanın devam etmesinin ve KDV indirimleri gibi çeşitli kampanyaların düzenlenmesinin katkısı büyük. Elbette oyun meraklılarının yaklaşan (şu an içinde bulunulan) tatil döneminde daha yüksek konfor eşliğinde oyun oynamak istemelerinin de.

Oyun bilgisayarları, en yeni donanım argümanlarıyla geliyor. Ekranı, işlemci, RAM, ekran kartı, pil ve soğutma sistemleri ile oyunda iddiası azımsanmayacak kadar yukarılarda performans arayan kullanıcıları hedefliyor. En zorlu oyunların oynanabilmesine olanak tanıyan bu sistemler, aynı zamanda sahip oldukları yeteneklerle gelecek yıllarda çıkacak oyunların da rahatça deneyimlenebilmesini mümkün kılıyor.

MediaMarkt’ta satışa sunulan her bütçeye uygun oyun bilgisayarlarını incelemek için buraya tıklayabilirsiniz.

Cevap bırakın