Türkiye’de satılan en pahalı telefon unvanı değişmedi!

0

Türkiye’de satılan en pahalı telefon geçen yıldan beri değişmedi. Bildiğiniz gibi akıllı telefonların en pahalı versiyonları ‘amiral gemisi’ olanlar ve ‘yüksek depolama alanı sunanlar’ oluyor. Bunların ikisini de içinde barındıran Huawei Mate Xs, 512 GB depolama alanı sunulan telefonu Türkiye’de satılan halen en pahalı telefon.

Türkiye’de satılan en pahalı telefon Huawei Mate Xs

Akıllı telefon katlanabilir bir formda ve tam tamına 29 bin 999 TL‘ye satılıyor. Telefonun 512 GB depolama alanı sunulan versiyonu kullanıcıların özellikle yüksek performansın yanında hafıza sorunu yaşamadan telefonu deneyimlemesine olanak tanıyor. Geçen yılın nisan ayında piyasaya sürülen Huawei Mate Xs, Türkiye’ye sınırlı sayıda getirilmişti.

Türkiye'de satılan en pahalı telefon-00

Bu telefona Türkiye’de şu anda fiyat olarak yaklaşan olmadı ancak eylül ayının başında satışa sunulacak olan Samsung Galaxy Z Fold 3 modeli Türkiye’de 21 bin 999 TL’ye satışa sunulacak. Bu sebeple ülkemizde satılan en pahalı ikinci telefon unvanına kavuşmuş olacak.

Katlanabilir yapıda olmayan telefonlar arasında bayrak iPhone’da

Öte yandan katlanabilir yapıda olmayan ancak Türkiye’de oldukça pahalıya satılan diğer telefonların başında ise iPhone 12 Pro Max modeli oluyor. Telefonun 512 GB depolama alanı sunulan versiyonu Türkiye’de 19 bin 999 TL’ye satılıyor. Bu telefon da çıktığı zamanlarda 20 bin TL’nin üzerinde satışa sunulmasıyla dikkat çekmişti.

Türkiye'de satılan en pahalı telefon-00

iPhone 12 Pro Max’i fiyat olarak  geçecek bir diğer model ise elbette iPhone 13 Pro Max olacak. Birkaç ay içinde tanıtılması beklenen yeni iPhone ailesinin Türkiye’de satılan ve katlanabilir ekranlı olmayan telefonlar arasında en pahalısı olması bekleniyor. Zira bunun nedeni en büyük ve güçlü iPhone 13 modelinin 25 bin TL’nin bile üzerine çıkacağı söyleniyor.

Cevap bırakın