Toshiba dynaEdge AR duyuruldu

0

Akıllı gözlük Toshiba dynaEdge AR tanıtıldı. İşte aygıtın öne çıkan özellikleri…

Son yıllarda çok sayıda teknoloji şirketinin akıllı gözlükler üzerinde çalışmalar yaptığı biliniyor. Google’la adından sıkça söz ettiren bu ilginç aygıtların yeni bir boyutu da Japon teknoloji şirketi Toshiba tarafından kamuoyuyla paylaşılıyor.

Toshiba dynaEdge AR adıyla gelen yeni nesil akıllı gözlük, kurumsal alanlar için geliştirildi. Daha çok fabrikalar için tasarlanan bu aygıt, aynı zamanda mini bir Windows PC ile birlikte giriyor. Çalışması için Windows bilgisayar ile akıllı gözlük arasında bir kablo ile bağlantı kurulması gerekiyor.

Endüstriyel amaçlı tasarlanan bu kullanım yapısı, pek fazla kullanışlı görünmese de kendine has bir dinamik vaat ediyor.

Teknoloji özelliklerine bakıldığında ürünün Intel işlemciler, 16 GB RAM ve 512 GB dahili depolama alanına sahip olduğu görülüyor. Akıllı gözlük daha çok teknik sorunların hızlı bir şekilde çözümüne yönelik bir teknoloji sunuyor. Ekran üzerinden görülen sorunlar için teknik destek biriminin aranması mümkün oluyor. Genellikle üretim tesislerindeki sorunların daha hızlı bir şekilde çözümüne yönelik bir teknoloji söz konusu özetle.

An itibarıyla pilot ülkelerde satışlarına başlanan akıllı gözlüğün fiyatının 1.900 $ civarında olduğu belirtiliyor.

Teknoloji dünyasına dair öne çıkan gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz.

Cevap bırakın