Teknolojinin Desteği ile Forma Girin

0

Havaların ısındığı, enerjimizin yenilendiği şu günlerde motivasyonunuzu düşürmeyin, teknolojinin desteği ile forma girin.

Düzenli egzersiz yapamadığımız, günlük hedeflediğimiz adımları atmakta zorlandığımız pandemi dönemi geride kaldı. Bu süreçte kilo almak çoğumuz için temel bir sorun haline geldi.  

Havaların ısındığı, enerjimizin yenilendiği şu günlerde aldığınız kiloları vermek isterseniz bu süreçte çok işinize yarayacak dijital tartı veya dijital basküllerden destek alabilirsiniz. 

 

Teknolojinin Desteği ile Forma Girin 

Kilo almaya veya vermeye çalışıyorsanız kilo takibini düzenli yapmanız değerlidir. Kilonuzdaki değişimi gözlemlemek ve hedeflediğiniz kiloya ulaşmak için dijital veya akıllı basküllerden yardım alabilirsiniz.

 

Kilo verirken çok işinize yarayacak basküller 

Önereceğim baskülleri sadece kilonuzu ölçmek için değil, vücut kitle indeksi, yağ-kas ve kemik ağırlığı, metabolizma yaşı gibi değerli verileri elde etmek için de kullanabilirsiniz.

 

 

Fakir Herkules Dijital Baskül

Yüksek hassasiyetli sensör sistemi ile kullanıma sunulan Fakir Herkules dijital baskül, vücut verilerinizi periyodik olarak takip etme imkânı sunuyor. En fazla 150 kg’lık taşıma kapasitesine sahip olan baskülde otomatik açma ve kapama sistemi bulunuyor. 12 farklı kişinin vücut bilgilerini hafızasına kaydedebilen baskülde, günlük bireysel kalori ihtiyacını belirtme özelliği de yer alıyor. Vücudunuzdaki yağ, kas, kemik ve su oranlarına ölçebileceğiniz baskül, LCD ekranı ve cam tabanı ile hem şık hem de kullanışlı.

 

 

MEDISANA Vücut Analizli Banyo Baskülü

Darbeye dayanıklı temperli cam malzeme kullanılan vücut analizli banyo baskülünde, ekstra hassas ölçümü mümkün kılan dört sensör farklı sensör bulunuyor. 100 gram’a kadar hassas ölçüm yapabilen baskülde, kişisel kalori hesabınızı yapabileceğiniz, bas-çalıştır ve otomatik kapanma özelliklerine yer verilmiş. Güçlü dijital motoru sayesinde uzun ömürlü bir kullanım sunan baskül, aynı anda 12 kişinin vücut ölçülerini hafızasına kaydedebiliyor.

 

 

TEFAL Premiss Cam Banyo Tartısı

Rahat, cam platformlu ince tasarıma sahip bu tartı, ayağı büyük olanların bile tartılabileceği 6,9 cm x 3,2 cm geniş LCD ekran ile sunuluyor. En fazla 150 kg’lık taşıma kapasitesine sahip olan baskülde, otomatik açma ve kapama sistemi bulunuyor. 100 gram’a kadar hassas ölçüm yapabilen tartı, konforlu sertleştirilmiş cam malzemesi ile kolayca temizlenebilen evladiyelik bir ürün olarak öne çıkıyor.

 

 

Teknolojinin desteği ile egzersiz yapmak için spor salonlarına gitmeye gerek yok

Kilo vermek, formda kalmak, daha fit görünmek… Artık ertelemeyin. İlkbahar ayları geldiğinde beynimiz sinyal veriyor ve “yaz yaklaşıyor” diyor. Yediklerimize dikkat ettiğimiz, daha fazla hareket etmek için kendimize sözler verdiğimiz şu günlerde aksiyona geçmenin ve kendinize verdiğiniz sözleri tutmanın tam zamanı.

Forma girmenizi kolaylaştıracak baskül önerilerimi kalori kaybettiren hareketlere yer vererek sonlandırıyorum.

 

Hangi Egzersiz Kaç Kalori Yaktırır?

 • 30 dakika aralıksız bilgisayar kullanarak ortalama 45 kalori,
 • 15 dakika merdiven çıkmak ortalama 161 kalori,
 • 15 dakika araba kullanmak ortalama 42 kalori,
 • 30 dakika bisiklet sürmek ortalama 280 kalori,
 • 30 dakika tenis oynamak ortalama 242 kalori,
 • 30 dakika kürek çekmek ortalama 280 kalori,
 • 20 dakika bowling oynamak ortalama 117 kalori,
 • 30 dakika basketbol oynamak ortalama 330 kalori,
 • 30 dakika yüzmek ortalama 240 kalori,
 • 30 dakika voleybol oynamak ortalama 140 kalori,
 • 30 dakika masa tenisi oynamak ortalama 150 kalori yakabilirsiniz.

 

Forma Girmenizi Kolaylaştıran Uygulamalar

İster kaslarınızı geliştirmeyi, ister daha zinde olmayı veya kilo vermeyi hedefleyin. Hedefe ulaşmak için ilk adım harekete geçmek ile ilgili. Bu sebeple kendinize hedefler koyun ve motivasyonunuzu güçlendirecek sözler verin. Tüm bunların ardından teknolojinin desteğini alarak daha fazla hareket etmek için kendinize zaman ayırın.

Hem sağlığınızı hem de formunuzu korumak için size adeta kişisel koçluk görevi üstlenecek en iyi mobil uygulamaları aşağıdaki derlememde bulabilirsiniz. 

 

Forma Girmenizi Kolaylaştıran Uygulamalar

 

 

Cevap bırakın