Su geçirmeyen teknolojiler

0

Bu sıcak yaz aylarında hepimiz kısa bir süreliğine de olsa işimizden vakit bulup bir şekilde tatile kaçmak istiyoruz. Denizin ve güneşin tadını çıkarıp, kısa bir zaman da olsa işimizden kendimizi uzak tutuyor ve tatilin keyfini çıkarmayı hayal ediyoruz. Eğer siz bu tatil hayalinizi gerçekleştirip, bir deniz kıyısından bu yazımızı okuyorsanız, sizler için su geçirmeyen birkaç önerimiz var.

Yılın en sıcak aylarından Ağustos ayındayız ve muhtemelen de yılın en sıcak günlerinden birini yaşıyoruz. Siz şu anda deniz ya da havuz kenarında olan şanslı insanlardan birisiniz. Aynı şekilde ben de sizler için bu yazıyı denizin kenarında bir ağacın gölgesinde yazıyorum. Fotoğraf çekmenin ve sosyal medya platformlarında paylaşmanın tavan yaptığı yaz tatillerinde sizler için su geçirmeyecek birkaç teknolojik önerimiz var. Bu ürünlerin en başında Samsung’un S7 edge modeli geliyor. Kendimin de bu tatilde deneyimleme fırsatı bulduğum Samsung Galaxy S7 edge, su altında çekim yapabilen başarılı modellerden biri. Bu arada markanın dün akşam saatlerinde tanıtımını gerçekleştirdiği Note 7 modeli de su altında çekim yapabilecek. Ancak kendisiyle tanışmamız için biraz daha zamanımız var. Dönelim S7 edge modeline… Öncelikle görüntü kalitesinin su altında oldukça başarılı olduğunu söyleyelim. Fotoğraf çekebildiğiniz gibi video kaydı da yapabiliyorsunuz. 1.5 metre derinliğe kadar sorunsuz bir şekilde kullanılabilen telefon, yarım saat boyunca suyun altında çekim yapabiliyor. Çekilen görüntüler de gerçekten tüm doğallığıyla gözler önüne seriliyor. Su geçirmeyen cep telefonlarının haricinde, suya dayanıklı ve zor doğa koşullarında kullanılabilen sualtı fotoğraf makineleri de oldukça ilgi çekiyor. Örneğin Gopro, bu alanda oldukça başarılı bir ürün. Bunun haricinde birkaç marka ve model daha var. Genel olarak bakıldığında ise su altında çekim yapan profesyonel fotoğraf makineleri 10 ila 15 metreye kadar su geçirmiyor.

Su altında müzik keyfi…
Bu yaz plajlardaki en yakın arkadaşınız olmaya aday ürünlerden biri olan Sony Walkman NW-WS413 denizde, havuzda ve duşta rahatça kullanılabiliyor. Ürün, 45 ile -5 derece arası sıcaklıklarda bile verimli bir şekilde çalışmayı sürdürüyor. 2 metreye kadar 30 dakika boyunca tuzlu suya dayanıklılığının yanında tozdan ve kumdan da etkilenmeyen NW-WS413’e küçük parçacıkların girmesinden endişe etmenize de gerek yok. Çünkü Walkman’inizin IP65/IP68 sınıfında suya ve toza dayanıklılık özelliği var. Yalnızca 32 gram ağırlığında olan ürün, tam şarjda 12 saatlik şaşırtıcı uzunlukta bir kullanım sunarken yalnızca 3 dakikalık şarj ile 60 dakikalık kullanım sağlayabiliyor. USB kablo aracılığıyla bilgisayarlara bağlanabilen ve ‘sürükle bırak’ yöntemiyle kolayca şarkı yüklenebilen MP3 çalar 4 GB hafızaya sahip. Sony Walkman NW-WS413, limon sarısı, mavi ve siyah renkleriyle satışa sunuluyor.

‘Su sıçratma oğlum’ derdine son!
Eğer çocuklarınızla tatil yapıyorsanız, onları genelde etrafa su sıçratmama konusunda uyarırsınız. Elinizde teknolojik bir cihazınız varsa, su sıçrayıp da bozulma ihtimaline karşı tatilinizi diken üstüne geçirebilirsiniz. Reeder’ın bu konuda oldukça başarılı bir tableti var. Deniz, kum, güneş üçlüsüne en rahat uyum sağlayan A7iS Quad, yeni nesil Intel Sofia dört çekirdekli işlemciye ve SIM kartınız ile kullanabileceğiniz yüksek hızda 3G internet desteğine sahip. Nerede olursanız olun SIM kartınızla operatörünüzün hizmet verdiği her alanda dilediğinizce internete girebilecek, ister iş ister eğlence amaçlı reeder A7iS Quad’ı her yerde kullanabileceksiniz. Çocuğunuz burnunuzun dibinde size doğru su sıçratsa bile!

Powerbank bile su geçirmiyor!
Akıllı telefonların ve tabletlerin hızla tükenen şarjları, gidilen her yerde elektrik prizine bağlı bir yaşam sürmeye neden oluyor. Buna ek olarak, birçok kullanıcı şarj ömrünü biraz da olsa uzatmak için mobil cihazlarının birçok özelliğini kapatmak zorunda kalıyor. İtalya’nın önde gelen mobil aksesuar markası SBS tarafından geliştirilen Solar Powerbank, güneş enerjisi ile şarj olan yapısı ile priz arama derdine son verirken, yazın kavurucu sıcaklarını da avantaja çeviriyor. Su sıçramalarına dayanıklı olması sayesinde doğa sporları ile uğraşanlar için de ideal olan ürünün üzerinde 2 adet USB yuvası yer alıyor.

Cevap bırakın