Street Fighter’ın TV dizisi yolda

0

Daha önce sinemaya da uyarlanan fenomen oyun serisi Street Fighter’ın dizisi de geliyor. İşte detaylar…

Tüm zamanların en çok ‘oynanan’ oyunlarından biri de kuşkusuz Street Fighter. 90’ların olmazsa olmaz oyunu, 2000’li yıllarda gelen konsollarla birlikte her ne kadar o klasik çizgisinden bir miktar sapsa da hala popülaritesini korumayı başarıyor.

Başarılı yapım, aynı zamanda eğlence sektörünün farklı kollarında da kendisine hareket alanları yaratıyor, bu noktada daha önce sinema çekilen yapım için sırada TV serüveni var gibi görünüyor.

Bu arada Street Figthet filmi ilk olarak 1995’te çekildi ve başrolde Jean-Claude Van Damme vardı, 2009’da bir kez daha farklı bir senaryoyla vizyonda yer aldı. Dizi konusuna dönecek olursak…

Açıklamaya göre Street Fighter’ın Capcom ve Entertainment One ortaklığıyla çekilecek TV dizisi geliyor. Dizinin konusu hakkında henüz net bilgiler olmasa da bolca ‘karşılaşma’ ve ‘dövüşün’ ekranları şenlendireceğini tahmin etmek zor değil. Bir turnuva, hazırlanan dövüşçüler, dövüşler ve genel hatlarıyla hayatlarından enstantaneler dizinin gidişatını belirleyecek en genel yapıyı oluşturabilir.

Elbette şimdilik tüm bunlar birer tahmineden öte değil. Ayrıca Ryu, Ken, Chun-Li, M.Bison ve Guile gibi karakterlerin dizide yer alacağı biliniyor. Diğer yandan bir TV serisi olacağı düşünüldüğünde daha fazla sayıda karakterin de geleceğini öngörmek zor değil.

Gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz…

Cevap bırakın