Sony’den evdekilerle bağ kurabilen robot Aibo

0

Japon teknoloji şirketi Sony, inovasyonun da merkezindeki üreticilerden. Markanın çok uzun yıllara dayalı geçmişinden günümüze sayısız ‘ikon’ teknolojiyi piyasaya sunduğu biliniyor. Tanıtılan en son teknolojilerden biri ise Aibo.

Aibo, bir yaşam alanı robotu, son derece sevimli ve insanlarla bağ kurabiliyor. Sevimli bir köpek şeklinde tasarlanan robot, 22 eksen boyunca hareket eden aktüatörlere sahip. Ayrıca iki de OLED paneli bulunuyor.

Ev sakinlerinin ne yapıldığında mutlu olduğunu anlama yetisine sahip olan Aibo, eğlenceli bir teknoloji argümanı sunuyor.

3 saatte tam dolu pil durumuna erişebilen robot kopek, tam dolu pili ile 2 saat aktif olarak çalışabiliyor. Görüntüleri analiz ederek bulut verileri ile eşleştiriyor ve bu sayede onları eğlendirecek hareketler yapıyor.

WiFi ve LTE özelliği ile internete bağlanan Aibo, diğer akıllı cihazlarla da entegre olabiliyor. Sony’nin yeni akıllı köpeği gerek tasarımı, gerekse özellikleri ile evleri daha eğlenceli teknolojilerle buluşturma yolunda önemli bir adım maiyetinde. Üstelik bir konsept ürün de değil, fiyatı ve satışa sunulacağı tarih de açıklanmış durumda.

Aibo, 11 Ocak 2018’de Japonya’da satışa sunulacak. Belirlenen fiyat etiketi ise yaklaşık 198 bin yen yani yaklaşık 1700 dolar şeklinde.

Haberin devamında Sony Aibo için hazırlanan tanıtım videosunu görebilirsiniz. İyi seyirler…

Cevap bırakın