Sony PS Vita için sürpriz karar

0

Oyun konsolu rekabetinde PlayStation 4 ile iyiden iyiye güçlenen Sony, el konsolu PS Vita tarafında ise yeterince memnun değil ve bu duruma dair önemli bir karar alındı. İşte detaylar…

Japonya merkezli teknoloji şirketinin uzun yıllardır satışta olan oyun konsolu PS Vita’nın satışlarına bazı ülkelerde son verilmeye başlandığı duyuruldu. Örneğin İspanya’da sona erdiği kesinleşirken ABD’de satışların devam ettiği kaydedildi. Beklenen bir gelişmeydi.

İlk çıktığında yoğun ilgiyle karşılanan ve güçlü donanım argümanları ile dikkat çekerek beklentilere yanıt veren Sony PS Vita, özellikle gençler tarafından talep görmüştü, ancak şu da bir gerçekti; Nintendo’nun 3DS konsoluyla rekabet noktasında geride kalmıştı. Bu bağlamda satışları istenen seviyelerin altına düşen modelle ilgili olarak Sony, Vita konsoluna uyarlanan oyun sayısını aşamalı olarak azaltmaya başladı ve nihayet de bazı ülkelerde durdurma kararı alındı.

İspanya’da satışlar sona erdi…

Örneğin geçtiğimiz günlerde sosyal medyadaki bir etkileşimle PS Vita satışlarının İspanya’da durdurulduğu ortaya çıkmıştı. Bir kullanıcı PlayStation İspanya Twitter hesabını mention’layarak PS Vita satın almak istediğini ama bulamadığını ifade eden bir tweet gönderdi, bunun üzerine gelen cevapta ürünün piyasada artık olmadığı, satışlarının sonlandırıldığı belirtildi.

Diğer yandan PS Vita, Türkiye’de dahil olmak üzere birçok ülkede satışlarını sürdürüyor.

Cevap bırakın