Sony Alpha 7R IV tanıtıldı

0

Sony, dünyanın 61 MP arkadan aydınlatmalı full frame görüntü sensörlü ilk fotoğraf makinesini tanıttı. İşte detaylar…

Sony’nin bugüne kadar piyasaya sürdüğü en yüksek çözünürlüklü full frame fotoğraf makinesi olan yeni Alpha 7R IV, yüksek çözünürlük ve geniş dinamik aralık sunduğu gibi, iddialı netleme performansı, yüksek hızlı kesintisiz çekim ve çok daha fazla özelliği de koruyor.

Yeni Sony Alpha 7R IV, 61.0MP çözünürlüğe sahip, dünyada türünün ilk örneği olan, yeni geliştirilmiş bir 35mm full frame arkadan aydınlatmalı CMOS görüntü sensörü ile geliyor.

Yeni sensörün arkadan aydınlatmalı yapısı ve etkili gürültü azaltma tekniklerinin bir araya gelmesi ile ortaya çıkan son derece düşük parazit ve yüksek hassasiyet performansı, maksimum görüntü kalitesini güvence altına alıyor. Yine fotoğraf makinesinde bulunan düşük hassasiyetlerde 15 duraklı dinamik aralık da, derin gölgelerden parlak noktalara yumuşak ve doğal geçiş sağlarken, renk yeniden yaratımını korumak üzere, en son Alpha fotoğraf makinelerinin birçoğunda kullanılan algoritmalardan yararlanıyor.

Sony Alpha 7R IV, aynı zamanda Sony’nin bir fotoğraf makinesinde bulunan en yüksek çözünürlüklü vizörü 5.76 milyon noktalı UXGA OLED Tru-finder EVF’e de sahip. Alpha 7R III’deki EVF’nin yaklaşık 1,6 katı çözünürlüğe sahip olan bu yeni vizör, çerçevelenen sahneyi, gerçek hayatı aratmayacak şekilde son derece büyük bir gerçeklikle tasvir ediyor.

Cevap bırakın