Sony akıllı telefonlarına ‘Pie’ güncellemesi

0

Sony’nin akıllı telefon modellerinin en yeni versiyon olan Android Pie’a güncellenmesine tüm hızıyla devam ediliyor. İşte detaylar…

Google’ın geçtiğimiz aylarda yayınladığı Android Pie işletim sistemi versiyonu, tüm ekosistemde heyecan uyandırmıştı. ‘Benim cihazımıza Pie güncellemesi ne zaman gelecek’ şeklindeki soru da daha sık duyulmaya başlanmıştı. Birçok üretici, güncelleme takvimi hakkında detay vermezken Sony, ilginç bir şekilde Android Pie güncellemesi tarafında en hızlı markalardan biri haline geldi.

Ağustos ayında final versiyonu yayınlanan işletim sistemi, Sony, Xperia XZ2 ve XZ2 modellerini kısa sürede ulaşmıştı. Şimdi ise geçtiğimiz aylarda duyurup kısa süre önce satışa sunulan Xperia XZ3 modelinin Android 9 Pie yüklü olarak geleceği belirtildi. Ayrıca Xperia XZ Premium, XZ1 ve XZ1 Compact modellerinin de çok kısa süre içerisinde güncelleme alacağı kaydedildi. Yine bir diğer üst seviye model olan Xperia XZ2 Premium da önümüzdeki ay, Android Pie’a güncellenebilecek.

Son olarak şirketin 2019 Mart ayına kadar bazı modellerini de en yeni Google işletim sistemi ile güncelleyeceği detayı kamuoyuyla paylaşıldı. Sony Xperia XA2, XA2 Ultra ve XA2 Plus için 4 Mart 2019 şeklinde resmi bir tarih de verilmiş durumda.

Teknoloji dünyasına dair öne çıkan gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz…

Cevap bırakın