Sonraki iPhone’un işlemcisi performansı ile dikkat çekecek

0

Sonraki iPhone’da bulunacak olan A12 işlemcisi performansı ile öne çıkabilir. İşte detaylar…

Apple’ın sonraki iPhone modelleri için geriye sayım yavaş yavaş başlıyor. Eylül ayında tanıtılması beklenen akıllı telefonlara dair en çok merak edilen konuların başında ise sahip olacağı teknolojik yenilikler geliyor. Bu bağlamdaki soru işaretlerinden biri için kısmi seviyede de olsa bazı yanıtlar gelmeye başladı.

ABD’nin saygın medya kuruluşlarından Bloomberg’te yer alan bir habere göre Apple, sonraki akıllı telefonunun işlemcisi A12 için düğmeye bastı. Üretim bandına alınan işlemcinin ilk ayrıntıları da kamuoyuna yansımaya başladı.

Aktarılan bilgiler Apple A12 işlemcisinin 7nm FinFET üretim sürecinden çıkacağı yönünde. Önceki nesil işlemciden daha yüksek performansın beklendiği bu donanım argümanının kullanıcı deneyimini daha iyi hale getireceği öngörülüyor. Apple A12’nin önceki işlemci A11’den yüzde 20 daha performansı olacağı, ayrıca yüzde 40’a varan oranda daha az enerji tüketimi ile çalışacağı belirtiliyor. Özelikle performans tarafında iddia edilen oranın önceki nesil işlemci güncellemelerindeki artışa yakın olduğunu belirtmek mümkün.

RAM miktarı ne olacak?

Öte yandan grafik işlemcisine dair ayrıntılar da merakla bekleniyor. Artan oyun dinamikleri, yüksek performans beklentisi derken bu tarafta 8 GB’ye kadar RAM miktarına sahip akıllı cihazların görülmeye başlanması, sonraki iPhone’lardaki RAM’in ne kadar olacağı sorusunu da akıllara getiriyor.

Merakla beklenen Apple akıllı telefon modellerine ilişkin olarak, yaklaşan etkinlik tarihiyle paralel şekilde, önümüzdeki süreçte daha fazla detayın açığa çıkacağını belirtelim.

Cevap bırakın