Şimdiye kadar ki en güçlü konsol üzerinde çalışılıyor

0

Project Cars’ın geliştiricisi, şimdiye kadar ki en güçlü konsol olacağını iddia ettiği ‘Mad Box’ üzerinde çalışıyor. İşte detaylar…

Hiper gerçekçi yarış oyunu Project Cars’ın geliştirici firması Slightly Mad Studios’un CEO’su Ian Bell, Twitter hesabından yaptığı paylaşımla ses getirdi. Bell, ‘bugüne kadar yapılmış en güçlü konsol’ olarak nitelendirdiği “Mad Box” konusunda çalışmaya başlandığını duyurdu.

Söz konusu tweet, resmi Slightly Mad Twitter hesabından RT edilirken bazı detaylar da aktarıldı.

Buna göre geliştirileceği belirtilen konsol, 3 sene sonra hazır olacak ve çok hızlı bir PC’ye eşdeğer performans sunacak. Ayrıca 4K çözünürlük ve ardından VR odaklı tamamen ücretsiz bir oyun geliştirme aracı sunulacak.

Geliştiricilerin hem The Mad Box hem de diğer platformlar için oyun yapmasına izin verecek ücretsiz geliştirme motoru hakkında daha fazla bilgi verilmedi.

Öte yandan bunun konsolun ve oyunların nihai fiyatının düşük olmasına katkı sağlayacağı açık.

Bununla birlikte bu tür iddialarda bulunmak oyun stüdyoları açısından oldukça kolay. Özellikle 3 sene sonrasına atıfla bazı hedeflerden söz edilmesi ilgi çekici olduğu gibi aynı zamanda şüphe uyandırıcı. 3 sene sonrası için rekabetin ne boyutta olacağı bilinmediği gibi Sony, Nintendo, Microsoft gibi köklü üreticilerle yarış noktasında ne yönde ciddi adımların atılabileceği de spekülasyona açık bir konudu.

En nihayetinde ise geleceğe dair hedefler her zaman iyidir, gelişmeleri aktarmayı sürdüreceğiz…

NOT: Görsel temsilidir.

Cevap bırakın