İddia: Samsung’tan inovatif ön kamera prototipi

0

Samsung, gelecekteki akıllı telefonlarının ön kamerasını son derece yenilikçi özelliklerle sunmayı hazırlanıyor. İşte detaylar.

2019 yılı için rekabetin son derece yüksek noktalarda seyredeceği teknoloji alanlarından biri de şüphesiz akıllı telefonlar olacak. Birçok şirketin iddialı modelleri ile tüketicilerin ilgisini çekmeye çalışacağı 2019’da tepe noktadaki üreticilerden biri ise kesin olarak Samsung olacak.

Uzun yıllardır küresel boyutta en çok satan akıllı telefon markası olan Samsung’un 2019 yılı hazırlıkları, eğer elde edilen bilgiler doğruysa “hızlı” başlamış gibi görünüyor.

Önümüzdeki yıl lanse edeceği akıllı telefon modellerinin hazırlıklarının sürdüren Samsung, iddialara göre özellikle kamera teknolojileri tarafında inovatif özellikler sunmayı hedefliyor.

Bu kapsamda ortaya çıkan yeni bir bilgiye göre şirketin iddialı 2019 yılı modellerinden Galaxy S11, ön kamerasında diğer rakiplerine ciddi fark atabilir.

Teknolojinin geliştirilmesi sürecinin devam ettiği anlaşılan prototip ön kameraya dair ortaya çıkan ilk bilgiler, ekranın içinde konumlanan bir görüntüleme teknolojisine işaret ediyor.

Ön yüzü ekranın üst kısmında yer alan selfie kamerasının yerini, ekranın üzerinde yer alacak kameraların alabileceği anlaşılıyor.

Teoride oldukça çarpıcı

Teoride oldukça çarpıcı olan söz konusu teknoloji hamlesinin ilk somut örneğine sonraki Sansung Galaxy S serisi modelde mi tanıklık edilir bilinmez ama iddiaların heyecan verici olduğuna şüphe yok.

Teknoloji dünyasına dair öne çıkan gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz.

NOT: Görsel temsilidir.

Cevap bırakın