Samsung TouchWiz arayüzünün ismi değişiyor

0

samsung-galaxy-s7-edge-touchwiz-6-840x560

Samsung, milyonlarca kullanıcısını yakından tanıdığı TouchWiz arayüzünün isminde değişikliğe gidiyor. İşte detaylar…

Kore merkezli tüketici elektroniği şirketi Samsung, uzun yıllardır mobil cihazlarında sunduğu TouchWiz arayüzüyle ilgili sürpriz bir değişikliğe gidiyor. Markanın Android 7.0 Nougat işletim sistemi için Galaxy S7 ve Galaxy S7 edge modellerini kapsayacak şekilde başlatılan Galaxy Beta Programı kapsamında, Touchwiz arayüzünün ismini değiştireceği bildirildi.

“Samsung Experience” 

Samsung tarafından yayınlanan ve temelde kullanıcıların, Android 7.0 işletim sistemindeki özelliklerin bir tür test maiyetinde görülmesini sağlamamayı hedeflediği programda açığa çıkan detay, yeni arayüz ismiyle birlikte geldi. Buna göre Touchwiz yerine Samsung, ‘Samsung Experience’ adını tercih ediyor.

Yazılım bölümünde fark edilen değişiklik, Samsung adına bir diğer ‘marka kimliği’ güncellemesi olarak da nitelendirilebilir. Şirketin, son dönemde bu tür adımları sıklıkla attığı görülüyor.

Öte yandan TouchWiz adı en son Galaxy S2 modelinde kullanılmıştı. Şirket, bu cihazın ardından gelen birçok modelinde Nature UX adını verdiği arayüzü kullanıma sunmuştu, ancak söz konusu arayüz TouchWiz olarak bilinmeye ve adlandırılmaya devam edilmişti. Yeni adımla birlikte Samsung’un bu durumu değiştirmek istediği anlaşılıyor.

Teknoloji dünyasında öne çıkan gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz…

Cevap bırakın