Samsung Galaxy A72 için ortaya çıkan şarj detayı

0

Samsung kısa süre önce merakla beklenen yeni amiral gemisi serisini tanıttı. Dikkat çeken özelliklere sahip amiral gemisi S21 serisine ek olarak Samsung, giriş ve orta segment için de yeni telefonlar geliştiriyor. Samsung Galaxy A72 de tam bu çabanın meyvesi olarak karşımıza çıkıyor. Telefon hakkında bazı sızıntılar ortaya çıkmıştı şimdi de şarj teknolojisine dair bazı özellikler belli oldu.

Samsung Galaxy A72 için belli olan özellikler

Samsung Galaxy A72 modelinin yakın zaman içinde tanıtılması bekleniyorken telefon hakkında daha fazla bilgiye ulaşıyoruz. Öncelikle telefon hızla şarjı destekleyecek. SM-A725F model numarasına sahip olan telefon TUV Rheinland Japan Ltd. tarafından alınmış sertifikası bulunuyor. Bu sayede ortaya çıkan bazı özellikler sayesinde telefonun yaklaşık 25W gibi bir desteğe sahip olacağı belirtiliyor.

Samsung Galaxy A72

A serisinin diğer üyelerinde de bu şarj özelliğinin bulunması beklenirken, telefonun 4.500 mAh’lik bataryaya sahip olmasının şaşırtıcı olmayacağını söyleyelim. Telefonda dörtlü kamera kurulumu kullanıcılara sunulacakken 64 Megapiksellik bir ana kamera yer alacak. Yene telefonda 6.7 inç Infinity-O AMOLED ekran yolda görünüyor.

Siyah, mavi, beyaz ve mor gibi renk seçenekleriyle satışa çıkması beklenen yeni telefon 4G modelinin yaklaşık 400/ 500 euro gibi bir fiyata sahip olacağı aktarılıyorken 5G özellikli versiyonda fiyat 500/600 euroya kadar çıkacak.

Cevap bırakın