Galaxy A serisinin yeni üyesi hangi işlemciyi kullanacak?

0

Samsung Galaxy A51 işlemcisi için bilgiler geldi. En erken 2020 yılında piyasaya sürülmesi beklenen yeni nesil Galaxy modeli, tıpkı Galaxy A50 gibi, orta segment bir akıllı telefon olarak müşterilerin karşısına çıkacak. Alınan bilgilere göre Galaxy A51 için düşünülen işlemci, bir ihtimal de olsa, Galaxy A71 için de gelebilir.

Samsung Galaxy A51 işlemcisi

Samsung Galaxy A51 işlemcisi neler vaat ediyor?

8 çekirdekli yapısı sayesinde sağlam bir altyapı hizmeti sağlayan Samsung Exynos 96102.3GHz özelliği ile de Galaxy A50 modeline güç veriyor. 10 nanometre mimarisine sahip olan selef işlemci, yakın bir zamanda kendisinin halefi olan Exynos 9630’a yerini devredecek.

Galaxy A51 işlemcisi üzerine yoğunlaşan teknoloji şirketinin yetkilileri, yeni nesil işlemci hakkında birkaç bilgi verdi. Bu bağlamda Exynos 9630, “S5E9630” ürün kodu ile üretilecek. Peki, başka hangi bilgiler paylaşıldı?

Samsung Galaxy A51

İlgili işlemcinin üretim süreci hakkında verilen bilgiler, bu işlemcinin de çok yakın bir zamanda gelmeyeceğini doğrular gibi. Zira Exynos 9610’u da üreten Samsung, işlemcisinin üzerinde çok özenli çalıştığı için biraz zamana ihtiyaç duyuyor. Bu durum, Exynos 9630 için de geçerli olabilir.

Exynos 9820 işlemcisinin bazı özelliklerini alması beklenen yapı, 5G ile ortak bir iş yapılıp yapılmayacağına bağlı olarak piyasadaki değerini bulacak. Henüz daha yeni patenti alınan markanın nasıl bir performans göstereceği ise önemli bir merak konusu.

Samsung Galaxy A71

Exynos 9630 yapısının Exynos 9820 işlemcisi ile benzer olacağını söyleyenlerin sayısı bir hayli fazla. Çoklu görev desteği, güç verimliliği ve yüksek teknolojili güvenliği ile müşteriyi memnun eden Exynos 9820’nin özellikleri, bu işlemcide de bulunabilir.

İnternet bağlantısının hızlı olmasını isteyenlerin rahatlıkla tercih edebileceği Galaxy A51, Galaxy A71 ile beraber yeni ve etkili bir sayfa açmak istiyor. 2020 yılının oldukça rekabet dolu bir yıl olmasını bekleyen üreticiler, şimdiden bütün hazırlıklarını çok hızlı bir şekilde tamamlıyor.

Cevap bırakın