Galaxy Note 10 için ücretsiz depolama müjdesi!

0

Bu yılın ağustos ayında genişletilmiş ortaklık projesini duyuran Samsung ve Microsoft, bir yeniliğe daha imza attı. Galaxy modelleri, Microsoft’un Android uygulamalarını ve servislerini halihazırda kendi bünyesinde bulunduruyor. Yeni proje, OneDrive entegrasyonu ve Link to Windows sayesinde kendisinden söz ettirecek.

Samsung Cloud

Samsung Cloud Microsoft OneDrive ile yer değiştiriyor

İlk kez Galaxy Note 10 ve Galaxy Note 10+ modellerinde görülen Link to Windows, Outlook uygulamasının S Pen desteğini alması eşliğinde kullanıcıları sevindirmişti. Windows ile doğrudan bağlantı kurabilen bu telefonlar, artık OneDrive hizmetinin özelliklerini kullanarak çalışacaklar.

Kullanıcıların fotoğraflarını ve videolarını doğrudan Galeri uygulamasından Microsoft’un OneDrive sistemine senkronize edebilen bu anlaşma, şu aşamada iyi bir yedekleme altyapısı fırsatı sunuyor. Zira Samsung Cloud hizmetinde bulunan tüm görüntülerinizi silmeden önce OneDrive’a aktarabilirsiniz.

Samsung Cloud

Microsoft, sahip olduğunuz Samsung Cloud depolama kotanızı bir yıl boyunca ücretsiz bir şekilde koruyacak. Bu süreç boyunca herhangi bir ücret alınmadan size hediye edilmiş olan 15 GB boş alan, 365 gün sonra sonra yenilenecek. Galaxy Note 10, OneDrive’ın verdiği 5 GB ekstra alan ile de toplam 20 GB’lık boş bir alana sahip olacak.

Yenilecek olan 15 GB’lık boş alan, sadece 1 yıl boyunca ücretsiz olarak kullanılabilecek. 1 yılı dolduran kullanıcılar, kullanıma devam etmek adına ödeme yapmak zorunda olacaklar. OneDrive’ı seçtikten sonra Samsung Cloud’a geri dönmenin herhangi bir yolu olmadığını size hatırlatmak isteriz.

Samsung Cloud

Eğer halihazırda Samsung Cloud hizmeti için bir ödeme yaptıysanız bu ödemenin iadesini alacaksınız. Galeri uygulaması ile uyumlu çalışan OneDrive, kendisine geçiş yapan kullanıcıların Samsung Cloud yazılımındaki fotoğraflarını ve videolarını ellemeyecek. Bu bağlamda, ilgili görseller silinmeyecek.

Samsung’un çoğu akıllı telefonunda zaten mevcut olan OneDrive, senkronize teknolojisini kullanarak verilerinizin güvenli bir şekilde kendisinde depolanmasını sağlayacak. Görseller dışında mesajlar ve dosyalar da bu işlemden yararlanabilecek.

Microsoft OneDrive

Bu değişiklik, Galaxy Note 10 kullanıcılarına bildirildi. Microsoft ile Samsung arasında yapılan anlaşmanın sonucu, önümüzdeki günlerde diğer bütün Samsung model akıllı telefonlarda da etkili olacak. Böyle bir proje hakkında neler düşünüyorsunuz?

Cevap bırakın