Sabit diskinizi kolayca klonlayın ve bölümleri yönetin

Sabit diskinizi sorunsuz bir şekilde klonlayın

0

Disk bölümleri verilerin ve sistem dosyalarının farklı bölümlerde tutulması açısından büyük önem taşır. Herhangi bir nedenden dolayı sistemin bulunduğu bölümü biçimlendirmek zorunda kaldığınızda verilerinizi çok büyük bir sorun olmadığı sürece herhangi bir zarar görmeden kolayca kurtarabilirsiniz. Bu yüzden disk bölümleme birçok açıdan büyük önem taşır.

Windows işletim sistemine sahip yeni bir bilgisayar aldığınızda çoğunlukla sabit diski tek bir bölümden oluşur. Bu diski yedekleme veya başka amaçlar için bölmek isteyebilirsiniz. Ya da bilgisayarınıza yeni bir disk aldınız ama bölümlemeyi unuttunuz ve bölümlemek isteyebilirsiniz. İşte bu durumlarda işinize yarayacak ücretsiz bir yazılım var. EaseUS Partition Master Free, disk bölümleme işlemlerinin büyük bölümünü kolayca yapabilmenizi sağlayacak birçok özelliği bünyesinde barındırıyor. Yazılımın aynı zamanda daha gelişmiş özelliklere sahip ücretli bir sürümü de bulunuyor. Yazılımın ücretsiz sürümü benim birçok işimi rahatça gördü. Daha gelişmiş özellikler istiyorsanız ve bütçeniz varsa EaseUS Partition Master sizin için daha iyi bir seçenek olabilir.

Gelelim EaseUS Partition Master Free’nin kullanımına ve özelliklerine. Yazılımın kurulumu ve kullanımı oldukça kolay. Piyasadaki birçok ücretsiz sürüme göre çok daha özellikli ve daha profesyonel olduğunu rahatça söylemek mümkün.

partition-master

Diski kolayca bölümleyin

Yazılımı kullanarak grafik arabirimi üzerinden disk bölümünü istediğiniz boyutta oluşturabilir sonradan ihtiyacınıza göre bölümlerin boyutunu herhangi bir veri kaybı yaşamadan değiştirebilirsiniz. Dilerseniz disk bölümlerini de birleştirebilirsiniz. İstediğiniz gibi bölüm oluşturabilir veya silebilirsiniz. Kalıcı silme özelliği sayesinde sabit diskteki veya bölümündeki tüm verileri bir daha geri getirilmeyecek şekilde kalıcı olarak silebilirsiniz. HDD, SSD, USB bellek, SD kart, harici disk gibi medyalar üzerinde istediğiniz işlemi yapabilirsiniz.

Disk klonlama

EaseUS Partition Master Free’nin bir diğer güzel özelliği ise disk klonlama. Diski klonlayarak yeni bir bilgisayara rahatça taşıyabilir ya da bilgisayarınızı sorun olduğunda hiçbir sürücü ya da program kurmakla uğraşmadan hızlı bir şekilde ayağa kaldırabilirsiniz. Ayrıca disk bölümlerini sorunlara karşı kontrol edebilirsiniz.

EaseUS Partition Master Free 8TB’a kadar sabit disk kapasitelerini destekliyor. Daha yüksek kapasitede diskler için ücretli sürümünü kullanmanız gerekiyor.  EaseUS Partition Master Free Windows XP, Vista, 7, 8 ve 10 işletim sistemlerini destekliyor.

Yazılımı ücretsiz olarak indirmek için: https://www.easeus.com/partition-manager/epm-free.html

Cevap bırakın