Rengarenk iPhone’lar mı geliyor?

0

Bu senenin iPhone’larının geniş bir renk yelpazesi içereceği konuşuluyor. İşte detaylar…

Apple’ın önümüzdeki Eylül ayında düzenlenecek etkinlikte teknoloji dünyasının meraklı bakışları arasında üç yeni iPhone modelinin duyurusunu gerçekleştirmesi bekleniyor. Farklı ve ‘büyük’ ekranlı 3 model arasında potansiyel kullanıcılara daha fazla seçenek sunulmasının hedeflendiği de iddialar arasında.

Öte yandan şirketin sunacağı modellerden birinin 6.1 inç ekrana sahip olacağı ve fiyatının da diğer ikisine göre daha ‘mütevazı’ olacağı belirtiliyor. Henüz kesinliği doğrulanmayan bu iddiaya ek olarak söz konusu akıllı telefon modelinin renk seçeneklerine işaret eden bazı bilgilerin basına sızdığı ifade ediliyor.

Japonya’da çıkan haberlere göre 6.1 inç ekranlı iPhone’da mavi, turuncu, gri, parlak sarı, boz ve beyaz renkler seçenekleri sunulabilir. Ünlü Apple analisti Ming-Chi Kuo’nun renk konusundaki tahminleriyle ‘kırmızı, boz ve parlak sarı renkler’ haricinde örtüşen iddialar, Apple’ın kullanıcılara geniş bir seçenek yalpazesi sunmayı hedeflediğine vurgu yapıyor.

Renk cümbüşü…

Özetle siyah, gri ve beyaz gibi renklerin dışına uzun yıllar çıkmayan Apple’ın 2018 yılı modellerinde deyim yerindeyse renk cümbüşüyle sahne alabileceği konuşuluyor. İlginç bir detay olarak Apple, 2013’teki iPhone 5c serisinde 5 farklı renk seçeneği sunmuştu. 2018 model iPhone’larda ise renklerin ve modellerin son derece genişleyebileceği tahmin ediliyor.

Elbette tüm bunlar şimdilik birer iddiadan ibaret. Nihai özellikler ve elbette ‘renkler’ için birkaç ay daha beklemek gerekecek.

Cevap bırakın