Redmi’den uygun fiyatlı oyuncu telefonu K40 light geliyor

0

Xiaomi‘nin alt markası olan Redmi, yeni ürünlerle hayatımıza girmeye devam ediyor. Amiral gemisi modellerine bir yenisini eklemek için K40 Gaming serisini duyuran şirket biraz daha uygun fiyatlı bir model üzerinde çalışıyor olabilir. Serinin diğer üyelerine göre nispeten daha zayıf olan cihaz, uygun fiyata akıcı oyun deneyimi sunuyor.

Redmi K40 Gaming Light geliyor

MediaTek Dimensity 1200 işlemcisinden gücünü alan Redmi K40 Gaming serisinden farklı olan cihaz, işlemci olarak MediaTek Dimensity 1100 kullanıyor. Nispeten daha zayıf bir işlemci kullanacak olan telefon, bu düşüşü fiyata yansıtarak daha rekabetçi olacak.

Redmi K40 Gaming

Hakkında çok fazla bir şey bilinmeyen Redmi K40 Gaming Light, Full HD+ çözünürlüğünde, 144Hz yüksek tazeleme hızı sunan bir ekranla birlikte gelecek. Kullandığı panel tipi bilinmeyen ekran, özellikle sahip olduğu 144Hz yüksek tazeleme hızı sayesinde oyuncuların ilgisini çekecek. Bağlantı konusunda da hayal kırıklığına uğratamayan Redmi 5G ve düşük gecikme süreleri Bluetooth 5.2 ile geliyor.

Redmi K40  Gamign Light nasıl bir kamera sistemi sunacak belli değil. Ancak sahip olduğu Dimensity 1100 işlemcinin 108 Megapiksel’e kadar desteklediği  biliniyor. Yine de fiyattan kısmak isteyen şirketin 64 Megapiksel gibi daha ucuz bir lens tercih etmesi bekleniyor. 5.000mAh’lık yeterli bir batarya desteği sunan cihaz, 67W’a kadar da hızlı şarjı destekliyor. Telefonun yaklaşık 1500 CYN ( 1500 CYN ) olacağı tahmin edil  olacağı tahmin ediliyor.

Ülkemizde satışa sunulup sunulmayacağı bilinmeyen cihaz, eğer gelirse Türkiye’de satılan en ucuz oyuncu telefonu olma unvanı kazanacak.

Cevap bırakın