Redmi K20 için merak edilen detay açıklandı!

0

Geçtiğimiz saatlerde satışa sunulan Redmi K20 ve K20 Pro, güçlü teknik detayları ve oldukça iddiaları tasarımları ile dikkatleri çekiyor. Yeni modellerin tasarımında dikkat çeken önemli detaylardan birisi ise açılabilir kamera oldu. Redmi açılabilir kameranın dayanıklılığı ve ömrü hakkında önemli açıklamalarda bulundu.

Redmi K20’nin açılabilir kamerası ne kadar dayanıklı?

Redmi K20 serisinde bulunan açılabilir kamera, çerçeveye gereksinim duymaması ve ekran içinde de yer kaplamaması ile oldukça avantajlı bir konumlandırma sunuyor. Bununla birlikte bu tip kamera konumlandırmalarının da halen yeni olduğunu söylememiz mümkün.

Redmi K20

Özellikle yüksek fiyattan akıllı telefon alacak kişiler, bu teknolojinin ömrü ve dayanıklılığı hakkında bazı endişelere sahip.

Şirket tarafından yapılan açıklamaya göre yeni modellerde kullanılan açılabilir kamera teknolojisi, yaklaşık 300,000 defaya kadar dayanıklılık gösteriyor. Yani ön kamerayı günde üç defa kullanırsanız, kameranın olağan koşullar dahilinde üç yüz yıl dayanacağını söylememiz mümkün. Tabii bunun kağıt üstünde diğer koşulları gözetmeden yapılan bir hesaplama olduğunu ifade edelim.

Redmi gibi bazı markalar da ekran içinde yer kaplamayan ve çerçeve yapısını bozmayan bu teknolojiyi, yeni modellerinde kullanmak için hazırlanıyor.

Cevap bırakın