Realme’nin yeni amiral gemisinin özellikleri ortaya çıktı

0

Realme akıllı telefon ailesini genişletmeye devam ediyor. Son olarak uygun fiyatlı 5G telefon açıklamalarıyla gündeme gelen şirketin, gizemli bir telefonu ortaya çıktı. Çin’in sertifika kurumu TENAA’da listelenen telefonun, bazı teknik özellikleri belli oldu.

Ortaya çıkan özelliklere göre, Çinli akıllı telefon üreticisi, yeni bir amiral gemisi üstünde çalışıyor.

Realme RMX3366 TENAA’da ortaya çıktı

Sertifika sayfası çok kısa süre açık kalan telefon, ortaya çıkmasının hemen ardından platformdan kalktı. Ancak durumu fark eden bir Weibo kullanıcısı, ekran görüntüsünü alarak özelliklerin gün yüzüne çıkmasını sağladı.

Realme

İddiaya göre ismi bilinmeyen RMX3366 kod adlı gizemli telefon, 6.55 inç Full HD+ OLED bir ekranla gelecek. Tazeleme hızı hakkında herhangi bilgi bulunmayan bu ekran, HDR desteğine de sahip olacak. 8 mm kalınlığa sahip olacak olan model, ince yapısına rağmen 4500 mAh büyüklüğünde bir bataryayla gelecek.

Tam bir amiral gemisi olacak olan RMX3366, Snapdragon 778G ya da Snapdragon 870 kullanacak. Seçenekler arasında iki işlemci bulunmasının temel nedeni ise şirketin bu CPU’ları kullanan yeni bir telefon geliştirdiğinin bilinmesi.

Kısa süre önce tanıtılan Snapdragon 778G henüz hiç bir telefonda karşımıza çıkmayan orta sınıf işlemci. 7nm üretim mimarisiyle geliştirilen Snapdragon 870 ise 2021 yılında oldukça popüler bir işlemci. Qualcomm tarafından geliştirilen 870, Adreno 650 grafik işlem birimi ve 3.2GHz GPU frekansıyla dikkat çekiyor.

Standart Snapdragon 888’e kıyasla daha uygun olan işlemci, özellikle fiyat performans üreticileri tarafından tercih ediliyor. Gizemli Realme telefonun ne zaman tanıtılacağı ise şu an için gizemini koruyor.

Cevap bırakın