Qualcomm robotik sistemler için en güçlü 5G yonga setini duyurdu

0

Qualcomm robotik sistemler için en güçlü yonga seti olan Qualcomm Robotics RB5 platformu Snapdragon 865 yonga setini duyurdu. Söz konusu platform, daha fazla yetenekli robotik sistemlere imkan tanıyan yonga seti Qualcomm Artificial Intelligence Engine 5.0 motoru ve 5G desteği ile ön plana çıkıyor.

Qualcomm geçtiğimiz yıllarda yapay zeka desteğine sahip olan Robotics RB3 adında Snapdragon 845 yona seti temelini kullanan bir robotik sistem platformu duyurmuştu. Firma şimdi de bu sistemi en güçlü formuna kavuşturarak bu alanda da en önemli firmalardan olma hedefini güçlendiriyor.

Qualcomm Robotics RB5 yonga seti performansta iddialı… ARM mimarisinin mobil dünyadaki en güçlü firmaları arasında olan Qualcomm dizüstü bilgisayar ve sanal gerçeklik pazarında attığı adımların ardından potansiyel gördüğü alanlara girmeye devam ediyor. Qualcomm Robotics RB5 adıyla tanıtılan işlemci QRB5165 işlem

cisini temel alıyor. Snapdragon 865 yonga seti ile aynı karakteristik özelliklere sahip olan Robotics RB5 yapay zeka performansını 16 TOPS seviyesine kadar çıkarmayı başarıyor.

Saniyede 2 Gigapiksel veriyi işleyebilen görüntü işlem birimi sayesinde 8K 30fps, 4K HDR 120fps, 200MP çözünürlüğünde fotoğraf ve 64MP çözünürlüğünde sıfır gecikmeli fotoğraf çekimi gibi avantajlar elde edebiliyor. Yonga seti 5G desteği yanı sıra Bluetooth 5.1 ve Wi-Fi 6 teknolojileri ile de em iyi bağlantı seçeneklerini sunmayı başarıyor.

Cevap bırakın