PlayStation 5 fiyatı hakkında yeni bilgiler var

0

Bu yıl içerisinde karşılaşacağımız ve dünyadaki tüm oyuncuların merakla beklediği konsol PlayStation 5 hakkında yeni haberler var. Gelen bilgiler, PlayStation 5 fiyatı hakkında tahminleri kolaylaştırıyor.

PlayStation 5 ne kadar olacak?

Gelen haberlerde Sony’nin yeni nesil oyun konsolu için üst düzey bir çalışma içerisinde olduğu belirtiliyor. Xbox Series One konsolunun nisan ayında tanıtılacağının ortaya çıkması ile beraber, PlayStation 5 ile daha erken de karşılaşabiliriz. Peki bu kadar üzerinde çalışılan ve üst düzey bir teknoloji ile karşımıza çıkacak olan konsol nasıl bir fiyat etiketine sahip olacak?

PlayStation 5 için gelen rapor, konsolun Sony’e maliyetinin 450 dolar olduğu yönünde. Normalde beklenenin üzerinde bir fiyat olduğunu bildiğimiz bu fiyat, PlayStation 5’in en yeni teknolojilere sahip olmasından dolayı kaynaklanıyor. Ancak bu habere üzülmek için erken olduğunu söyleyebiliriz. Zira PlayStation 4 modelinin maliyeti Sony’e 381 dolar civarındaydı ancak konsol 399 dolar fiyat etiketi ile satışa çıkmıştı.

Sony aynı yol haritasını izleyerek PlayStation 5’i 470 dolar civarında bir fiyat etiketi ile satışa çıkartırsa şaşırmamak gerek. Ayrıca Sony PlayStation 5’den kar etmeyecek gibi dursa da, PlayStation Plus gibi servislerin Sony için büyük gelir kaynağı olduğunu rahat bir şekilde belirtebiliriz.

Cevap bırakın