PlayStation 5 benchmark skoru ortaya çıktı!

0

2013 yılının sonlarında satışa sunulan PlayStation 4 modelinin ardından, kullanıcılar yavaş yavaş yeni modele odaklanmaya başladı. Oldukça iddialı özelliklerle satışa sunulması beklenen PlayStation 5 benchmark skoru ile ortaya çıktı.

PlayStation 5 benchmark skoru ortaya çıktı!

Sızdırılan benchmark skorlarına göre PlayStation 5, dördüncü nesil modelden yaklaşık dört kat daha güçlü bir konsol olacak. Bununla birlikte bilgisayarlar üzerinden bir kıyaslama yapmamız gerekirse, modelin Nvidia GeForce RTX 2070‘li bir bilgisayar ile eşit performans sunacağını söyleyebiliriz.

PlayStation 5 benchmark

Kısa bir şekilde belirtmemiz gerekirse aynı testte PS4 yaklaşık beş bin puan alırken PS5’e ait olduğu iddia edilen model yirmi bin puan almakta. RTX 2070’li bir bilgisayarın ortalama grafik skorunun da yaklaşık 22 bin puan civarında olduğunu düşünürsek, benzer performanslarda olduğunu görebiliriz.

Önümüzdeki sene içerisinde tanıtılması beklenen PlayStation 5 hakkında oldukça ilgi çekici bazı sızıntılar bulunuyor. Henüz geliştirilme aşamasında olan modelin özelliklerinin halen değişebileceğini de belirtelim.

Cevap bırakın