PlayStation 5 arayüzü ile ilgili yeni açıklama

0

Uzun zamandır hakkında birçok sızıntının çıktığı PlayStation 5, 11 Haziran günü resmi olarak karşımıza çıktı. Konsolun tasarımına ve konsol ile gelecek oyunlara odaklanan tanıtım etkinliğinin ardından PlayStation 5 arayüzü ile ilgili bazı bilgilendirici açıklamalar geldi.

PlayStation 5 arayüzü ile de PlayStation 4’ten ayrılacak

PlayStation 5, birçok konuda eski nesli PlayStation 4’ten ayrılacak. Buna arayüz tasarımı da dahil. PlayStation UX Tasarımı Başkan Yardımcısı Matt MacLaurin, geçen günlerde yaptığı bir açıklamada konsolun arayüzünün tamamen değişeceğini söyledi. Hatta bu değişimi evrim olarak nitelendirdi. MacLaurin, PlayStation 4 arayüzünün yüzde 100 elden geçirilmiş bir sürümünden ve farklı konseptlerden de bahsetti.

MacLaurin, arayüzün çok fazla gösterişli olmadığını sözlerine eklerken, elden geçirilmeyen tek bir pikselin bile olmadığının altını çizdi.

Tom Warren ise Twitter hesabından kısa bir video paylaştı. Bu paylaşım ile birlikte arayüz bize göz kırptı.

PS5’ten bahsetmişken, konsolun iddialı rakibi Microsoft Xbox Series X’e de bakmak gerekiyor. Bu konsol ise Xbox One arayüzünün optimize edilmiş haliyle karşımıza çıkacak. Kullanıcılar yeni konsolda da alışıldık bir arayüz tasarımı ile karşılaşacak.

Cevap bırakın