Pandemi akıllı telefon satışlarını arttırdı! İşte raporlar

0

Canalys araştırma şirketi akıllı telefon satışlarının ilk çeyrek tablosunu yayınladı. Raporlara göre pandemi sürecinde telefona duyulan talep arttı.

Pandemi süreci son yıllarda sosyal hayatı tamamen felç etmiş durumda. İnsanlar artık zamanın çoğunu evlerinde, teknolojik ürünleriyle geçiriyor. Zira bu alanda da en başta akıllı telefonlar geliyor. Kullanıcıların tüm ihtiyaçlarını gideren cep telefonları; gerek oyun, gerekse diğer alanlarda çok önemli bir rol oynuyor.

Akıllı telefonlara daha fazla odaklandığımız bu sürede üreticilerinde yüzü güldü. Zira araştırma şirketi Canalys‘nin raporu, akıllı telefonlara duyulan talebin arttığını gösteren yeni mali raporları yayınladı

Akıllı telefon satışları arttı

Canalys’nin yayınladığı mali rapora göre 1. çeyrekte Hindistan’a gönderilen akıllı telefon sayısı 37.1 milyona ulaştı. En büyük teknoloji pazarı unvanına sahip olan Hindistan’da, cep telefonuna talep ilk çeyrekte daha fazla arttı.

Geçen yıl ile karşılaştırıldığında bu yıl ki akıllı telefon satışları yüzde 11’lik bir artış gösterdi. Kıyasıya rekabetin olduğu Hindistan pazarında zirvenin sahibi 10.5 milyon ile Xiaomi oldu. Yüzde 28’lik pazar payına sahip olan Çinli üretici, telefon sevkiyatı konusunda zirveyi ikinci defa kimseye kaptırmadı.

Akıllı telefon
akıllı telefonlara talep ilk çeyrekte arttı.

Xiaomi’nin yanı sıra Koreli üretici Samsung‘da 7 milyonluk sevkiyat yaptı. Kıyasıya rekabette şirket yüzde 19’luk pazar payıyla Xiaomi’nin altında yer aldı. Samsung’u ise yüzde 18′lik pazar payıyla Vivo takip etti. Son yıllarda dikkat çeken ürünleriyle karşımıza çıkan Vivo, Hindistan pazarında üçüncü sıraya yerleşti. Diğer yandan Vivo‘yu da yine Çinli bir üretici olan OPPO takip etti. 4.7 milyon sevkiyat yapan OPPO, yüzde 35’lik pazar payıyla da diğer rakiplerini geride bıraktı. Ancak akıllı telefon satışında beklenen hedefe ulaşamadı.

Cevap bırakın