Panasonic sevimli projektörü ile dikkat çekti

0

CES-2017-Panasonic’s-egg-shaped-home-robot-has-built-in-projector

Teknoloji şirketleri açısından sunulan çeşitli konseptlerin, gördüğü ilgi paralellinde seri üretim safhalarına geçip potansiyel kullanıcılarla buluştuğu bilinir. Bu yönde tanıtılan ‘deneysel’ cihazların önemi büyük, çünkü sahip oldukları tasarım ve teknoloji ile farklı olmanın peşindeler. İşte bu deneysel ürünlerden biri Japon teknoloji şirketi Panasonic tarafından lanse edildi. ABD’de düzenlenen önemli bir tüketici elektroniği fuarında görücüye çıkan projektör, gerek sevimli tasarımı, gerekse sesli komutlara yanıt verebilme gibi özellikleri ile dikkat çekti.

Henüz bir ismi olmayan Panasonic marka projektör, ilginç bir tasarımla geliyor. Star Wars robotlarını andıran görünümünün sempatik olduğuna şüphe yok.Teknoloji tarafında ise klasik butonlar ve kontrol mekanizmalarından fazlasını vaat ediyor.

maxresdefault

Komutlar doğrultusunda görüntüyü yansıtabilen projektör cihazı, çocuksu bir ses tonuyla yanıt da veriyor. Daha da farklılaştığı nokta ise hareketleri, belirlenen bazı konularla ilgili farklı hareketler yapabiliyor.

Robotik mühendislik alanında öne çıkan şirketlerden biri olan Panasonic’ten ilginç bir sürpriz şeklinde nitelendirilebilen projektörün pazarlanması konusu ise tam anlamıyla soru işaretleri ile çevrili.

Bu farklı ürünün alınacak geribildirimler sonrasında satışa sunulup sunulmayacağının kesinleşeceği belirtiliyor. Bununla birlikte bu tür farklı projektörlerin sektörde ne düzeyde talep göreceği bilinmiyor.

Cevap bırakın