Oyunculara macOS Pro modu mu geliyor?

0

Performans yükseltmek üzere, macOS Catalina 10.15.3 beta sürümü ayrıntıları ortaya çıktı. Buna göre yakın zaman içinde MacBook Pro bilgisayarları özel bir moda sahip olacak.

Apple MacBook Pro’nun inovatif özellikleri, normal kullanıcıların olduğu kadar, profesyonel bilgisayar kullanıcılarının da dikkatini çekiyor. Fakat hangi segmette olursa olsun oyuncuların dikkatini yeterince çekemediği ortada. İşte Apple, kısa süre sonra bu durumu değiştirebilir. Nasıl mı?

MacOS Pro Mode nedir?

MacOS Catalina 10.15.3 beta sürümü kod satırlarının, Pro Mode biçiminde başka bir mod ile birlikte geleceği  söyleniyor. Akıllı telefonlarda aşina olunduğu üzere, adı geçen mod enerji verimliliğini iptal ederek yongaları çok daha hızlı seviyelere çekiyor. Bir nevi performansa doping etkisi yapıyor.

Bu mod cihazlarda aşırı şekilde ısınmaya neden olacağı için, soğutma sisteminin çalışma kapasitesi maksimum seviyeye çıkıyor. Bu nedenle enerji tüketimi de artış gösteriyor. Zira batarya ile çalıştığı süre içerisinde MacBook Pro’ların kullanım zamanlarında düşüşler olabilir. Pro Mode sistemin zorlanmasına neden olacağı için belli bir zaman sonra kendiliğinden kapanadabilir.

Apple’ın bahsedilen modu ile 16 inç MacBook Pro tarzındaki modeller için soğutma modunun aktif hale getirileceği tahmin ediliyor. Söz konusu özellik için henüz net bir tarih verilmedi.

Gelişmeleri aktamaya devam edeceğiz…

Cevap bırakın