Oldukça iddialı Sony Xperia Pro dayanıklılık testinde!

0

Sony geçen yılın şubat ayında bir akıllı telefon tanıttı. Sony Xperia Pro olarak adlandırılan bu telefon 2 bin 500 dolarlık fiyatıyla oldukça ‘profesyonel’ olduğu söylenen özelliklerle tanıtılmıştı. Telefonları farklı ‘dayanıklılık’ testlerine tabii tutan JerryRigEverything adlı YouTube kanalı bu sefer de dünyanın en profesyonel telefonu olarak tanıtılan Sony Xperia Pro’yu mercek altına aldı.

Sony Xperia Pro falçata ile oldukça sert çizikler alıyor

Telefonu zorlu testlerden geçiren YouTuber, sivri uçlarla telefonu çizmekten sert darbelere kadar oldukça zorlu bir ‘dayanıklılık testine’ sokuyor. Oldukça kalın olan telefonun gövdesi, kalın çerçevelere de sahip. Test videosunda ilk olarak farklı sivrilikte metal uçlara sahip aparatlarla ekran çiziliyor.

Eline bir sonraki aşamada falçata alan YouTuber, telefonun yanlarını ve ekranını çiziyor. Telefonun elbette köşeleri falçata darbelerine karşı koyamıyor ve tabiricaizse kazı kazan kartları gibi ‘soyuluyor.’ Elindeki falçata ile kameralarına da çizik eklemek isteyen Jerry, bu noktada engele takılıyor ve telefonun kameraları sağlam çıkıyor.

Telefon en son ekran tarafında çakmaktan çıkan alevlere maruz kalıyor. Telefonun ekranına pek de zarar vermeyen bu hamlelerin ardından telefon çok da büyük zarar görmemiş şekilde( yalnızca çiziklerle) bu testten kurtuluyor.

Sony Xperia Pro özellikleri:

Xperia 1 II ile benzer şekilde Qualcomm Snapdragon 865‘den güç alan telefon 8 GB RAM ve 512 GB depolama ile geliyor. Arkada 12 Megapiksel çözünürlüğünde üç kameraya 3D ToF sensörü eşlik ederken, ön kamera tarafında karşımıza 8 Megapiksellik bir kamera çıkıyor.

6.5 inç büyüklüğündeki 21:9 OLED ekranı 4K çözünürlük sunan telefon, Motion Blur Reduction teknolojisi ile gelirken 4.000 mAh bataryadan güç alıyor. IP 65 / 68 sertifikalarına sahip olan telefonun dikkat çeken özellikleri bulunuyor.

5G konusunda hem Sub-6 hem de mmWave desteğine sahip olan telefonda bir HDMI girişi yer alıyor. Bu sayede telefonun 4K OLED ekranı kamera için harici monitör olarak kullanılabiliyor. Cihaz halen geliştirme aşmasında olduğu için fiyatı belirsizliğini koruyor.

Cevap bırakın