Okula Dönüş İçin Teknojik Ürünler

2022 yılı sömestr tatili neredeyse bitmek üzere ve önümüzdeki pazartesiden itibaren öğrenciler okullarına geri dönecekler. Peki öğrencilerin okul hayatlarında işlerini kolaylaştıracak teknolojik ürünler neler olabilir? Bu yazımızda işinize yarayacak teknolojik ürünleri listeleyeceğiz.

0

Dizüstü bilgisayarlar

Dizüstü bilgisayarlar geçmişten günümüze çok gelişti ve bir zamanlar popülerliğini kaybetse de günümüzde tekrardan tam anlamıyla elimiz ayağımız olmuş durumdalar. Özellikle Covid 19 pandemisi ile birlikte uzaktan eğitime alışan öğrenciler evlerinde dizüstü bilgisayar kullanımına daha fazla alıştılar. Dizüstü bilgisayarlarının gelişimine hep birlikte şahit olduk. Özellikle gelişmeleri performas kısmında görmüş olsakta tasarım kısmında da büyük gelişmeler yaşandı. Bataryaların boyutu büyürken fiziksel olarakta küçüldüler. Ekranlar daha net, canlı ve parlak oldular. Bu da tasarımlarına etki etti. Ayrıca 13 ve 14 inç ekrana sahip olan bilgisayarlar öğrenciler için çantalarında taşıma konusunda çok yardımcı oldular. 13 inç ve 14 inç ekrana sahip dizüstü bilgisayarlara göz atmak isterseniz buradaki linke bakabilirsiniz.

Tabletler

Dizüstü bilgisayarların  zamanında popüleritesini kaybetmesinin ana sebeplerinden birisi de tabletler oldu. Özellikle Apple iPad modelleri uzun pil ömrü, güçlü işlemcileriyle öğrencilerin en sevdiği teknolojik ürünlerden birisi olmayı başardı. Dizüstü bilgisayarlara göre mobilitesinin yüksek olmasıyla esneklik sağlayan tabletler, okulda evde veya farklı bir lokasyonda bile her zaman yanımızda oldular. Android tabletlerdeki gelişimleri de göz önünde bulunduracak olursak eğer uygulama destekleriyle tüm ihtiyaçlarınızı tek bir ürün üzerinden gerçekleştirmek büyük kolaylık. Son zamanlarda klavye desteğini de kazanan tabletler yakın gelecekte dizüstü bilgisayarları tahtından tamamen indirebilirler!

 Kablosuz Kulaklıklar

Bir öğrencinin olmazsa olmazı kablosuz bluetooth kulaklıklar. Bunun sebebini de sizlere öğrencinin online derslere ev, kafe, kütüphane gibi ortamlarda rahatça katılabilmesine yardımcı olmasıyla açıklayabiliriz. Ya da okul yollarında derslere olan yoğunluğunu biraz olsa azaltmak, kafasını dağıtmak için müzik dinlemek veya bir şeyler izlemek için kullanabilir. Bir de uzun ömürlü, uzun batarya süresi sunan kulaklılar tercih ettiğini düşünürsek öğrencinin en yakın dostu bile diyebiliriz!

Akıllı Saatler

Akıllı saat denilince aklımıza hemen sağlıkla ilgili veriler geliyor olabilir. Ama öğrenciler için olan faydasını hiç düşündünüz mü? Telefonu ile eşleştirdiği akıllı saatini, kimi notlarını senkronize ederek saatinden bildirim alabilir ve olası ödevi, dersi veya bir projeyi kaçırma olasılığını en aza indirebilir. Tabiki bir öğrencinin belirli bir vakti yollarda geçtiği için de yürüyüş süresi gibi sağlık verilerinin takibini de kolayca yapabiliyor. Uyku süresi, stres seviyesi, kanındaki oksijen oranı ve hatta kimi saatlerde tansiyon ölçümü bile yapabiliyor.

Cevap bırakın