Normalleşme Döneminde İnternetten Tatil Satın Alma Konusunda Tüyolar

0

İnternetten Tatil Satın Alma

Nihayet yaz geldi ve normalleşmeye başladığımız şu dönemde internetten tatil satın almak için acentelere gitmek yerine internet üzerinden tatil satın almayı tercih ediyoruz. İnsanlarla fazla temas halinde bulunmamak adına online platformlar altın çağını yaşıyor diyebiliriz. Fakat pandemi devam ederken özellikle ulaşım araçlarında ve otellerde çok sıkı önlemlerin alınacağı da düşünüldüğünde seyahatler artık eski gibi kolay olmayacak.

İnternetten Tatil Satın Alma

Bütün bu zorluklara ve seyahat esnasındaki risklere rağmen tatil satın almak istiyor ve bu işlemi internet üzerinden güvenli bir biçimde gerçekleştirmeyi arzuluyorsanız bu işlemi mutlaka güvenilir ve kurumsal yapıda hizmet veren online tatil sitelerinden birini seçerek yapmalısınız.

Sadece Sorunsuz Gidebileceğiniz Yerleri Belirleyin

Türkiye içinde bir kısıtlama olmasa da artık dünyada istediğiniz ülkeye tatile gitmeyi bir süre erteleyin. Pandemi tüm dünyada devam ederken mecbur olmadıkça başka bir ülkeye gitmeyip sadece yurtiçi tatillere odaklanmak yararınıza olacaktır. Bir tatil sitesinde online tatil araştırması yaparken tatil planınızı konaklama veya tur satın almadan önce ayrıntılı bir şekilde yapın. Gideceğiniz şehir, bölgeyi, kalınacak otel, odaların özellikleri ve fiyatlara dahil olan hizmetleri sitedeki arama filtrelerini kullanarak en iyi şekilde analiz edin.

Çok Düşük Fiyat Her Zaman Şüphe Uyandırır

İnceleme yaptığını siteye daha önce hiç girmemişseniz, duymamışsanız ve size sunduğu teklifler diğer sitelerdeki normal fiyatlara göre aşırı ucuzsa bu siteyi hemen terk ederek uzak durmanız yararınıza olacaktır. Şunu asla unutmayın; satın alacağınız hizmet ile bu hizmete istenen fiyat arasında mutlaka akla yatkın bir denge bulunmalıdır.

TURSAB Üyesi mi?

Bir siteye girdiğinizde kurumun TURSAB üyesi olup olmadığını araştırın ve değilse de kesinlikle tatil satın almayın.

Müşteri Yorumlarını Mutlaka Okuyun

Size tatil satan bir web sitesi ve ilgili turizm firması hakkında en fazla fikir sahibi ancak internetten bu site ve firma hakkındaki yorum ve şikayetler inceleyerek edinilebilir. Araştırma yaparken bir site ile ilgili birkaç ufak tefek olumsuz yorum olması normaldir. Fakat bir firma veya site hakkında onlarca ve birbirine çok benzeyen şikayet konusu bulunuyorsa uzak durmanızı öneririm.

Kontrol Etmek Kurtarıcıdır

Eğer güvenilir bir siteden tur paketi satın aldığınızda tura çıkmadan birkaç gün önce rehberinizi arayıp bazı bilgiler almak yanınıza alacağınız bazı ekstra şeyleri belirlemek açısından yararlı olacaktır. Eğer sadece konaklama hizmeti satın aldığınızda da yola çıkmadan önce tesisi arayarak rezervasyon kontrolü yapmanızda kötü bir sürpriz yaşamamak için yarar vardır.

Güvenli Online Ödeme

İnternet üzerinden ödeme yaparken ödeme yaptığınız site adresinin https:// ile başlamasına dikkat etmelisiniz. Yani güvenli sitelerde mutlaka SSL sertifikası bulunması gerekir.

Bir de ödeme işlemenizi kredi kartınızdan para çekilmeden telefonunuza kartınızın bağlı olduğu bankadan onay kodu gelmesini sağlayan 3D Secure” özelliğini kullanmaya gayret edin. Limiti çok düşük olan sanal kartlar da bir güvenlik önlemi olarak düşünülebilir. Diğer bir deyişle kredi kartınızla ödeme yaparken çok dikkatli davranın. 

Özetle

Herkese sorunsuz ve virüssüz bir yaz tatili dilerim. Umarım bir sorun yaşamadan güzel anılarla dolu bir tatil geçirirsiniz. Keyfiniz bol olsun.

Tatile çıkmadan yanınıza alabileceğiniz teknolojik cihazlar için de bir göz atın:  www.mediamart.com.tr 

Cevap bırakın