Nintendo Switch OLED satışa sunuluyor

0

Nintendo Switch OLED bazı ülkelerde piyasaya çıktı, ancak ABD ve Avrupa’da gecikmeye dair ilginç bildirimler var. İşte detaylar…

Nintendo Switch OLED’in satışa sunulmasının ardından ön sipariş verenlere ABD ve Avrupa’da konsolların gönderilmesi gerekirken, alıcılar tarafından yoğun gecikme bildirimleri yapılıyor.

Bu gecikme bildirimlerinin oldukça haklı olduğu söylenebilir. Çünkü Nintendo’nun ABD sitesi kontrol edildiğinde tüm satıcıların “stokta yok” bildirimi girdiği görülebiliyor. Bu durumun Avrupa’da daha iyi olduğu söylenemez. Amazon Fransa, stoğu olduğunu iddia ediyor, ancak Amazon İngiltere, istenen renge bağlı olarak 12-13 Ekim’den itibaren stoklarının yenilenmesini bekliyor. Amazon Almanya ise gönderimin 1 ila 3 hafta arasında sürdüğünü söylüyor.

Daha büyük 7” ekran ile geliyor

OLED modelinde yeni ve daha büyük bir 7” ekran bulunacak, ancak dahili bileşenler fiilen aynı kalıyor. Modelde Tegra X1, 4 GB LPDDR4 RAM ve iki kat eMMC depolama (64 GB) olacak. Tedarik sorunları için resmi bir açıklama yok, ancak çip sıkıntısından kaynaklanıyor olması şaşırtıcı olmaz. X1 her ne kadar eski bir çip olsa da, küresel bir tedarik zinciri problem karşısında eski olmasının pek bir etkisi olmuyor.

Switch Lite stoklarda görünüyor olsa da vanilla Switch’i bulmak çok daha zor. Bu ürünlerin İngiltere ve Avrupa’da kalıcı fiyat indirimleri aldıklarını da belirtmekte fayda var.

Cevap bırakın