Nikon yeni bir ‘aynasız’ üzerinde çalışıyor

0

Japon fotoğraf teknolojileri şirketi Nikon, aynasız sistemli bir fotoğraf makinesi geliştirdiğini duyurarak yakın zamanda duyurulması beklenen modele dair ilk ayıntıları paylaştı.

Nikon’un henüz model ismi açıklanmayan gizemli aynasız fotoğraf makinesine dair ilk bilgiler resmi olarak duyuruldu. Buna göre söz konusu model, tam kare sensöre sahip olacak. NIKKOR objektiflerle uyumlu olacağı kaydedilen modelin yeni bir objektif yuvasına sahip olacağı belirtiliyor.

Modelin şirketin yüz yılı aşkın geçmişine dayalı optik ve üretim geleneğini yansıtacağı, üstün görüntü işleme teknolojisiyle öne çıkacağı bilgileri aktarılıyor.

Çok net olmayan bir de görselin paylaşıldığı Nikon açıklaması pek fazla ipucu içermese de cihazın Sony A7’ye benzer boyutlarda gelmesi bekleniyor. 24-25 MP ile 45 MP olmak üzere iki farklı sensör seçeneği, 5 eksenli görüntü sabitleme teknolojisi, yeni AF sistemi, elektronik vizör öne çıkan özellikleri arasında yer alabilir. Cihazın 23 Ağustos 2018 tarihinde resmi olarak tanıtılmasının da beklendiği belirtelim.

Pek de mütevazı değil…

Son olarak fiyat etiketinin en düşük model için ABD pazarında 3000 dolar civarından başlayacağı yönünde bir başka beklenti daha bulunuyor. Özetle gizemli Nikon ‘aynasızı’ pek de mütevazı fiyatlı bir model olmayacak.

Fotoğrafçılık teknolojilerine dair öne çıkan gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz. ‘Teknoloji Dostunuz’ MediaTrend’i takipte kalınız.

Cevap bırakın