Yeni Monument Valley 2 ile tanışın

0

Apple’ın geçtiğimiz haftalarda düzenlenen geliştiricilere yönelik WWDC 2017 adlı etkinliği sırasında sürpriz bir lansman da gerçekleşmişti. İlk olarak 2014’te mobil oyun meraklılarıyla buluşan Monument Valley adlı bulmaca oyununun 2. nesli tanıtılmıştı. Henüz duymayanlar için bu iddialı yapıma yakından bakacağız…

Apple lansmanında tanıtılacak kadar önemli olan bu oyunun özelliği elbette ilk yapımın elde ettiği küresel başarı ve otoritelerin neredeyse tamamının övgüsünü almış olması. Monument Valley 2 de bu noktada değeri ve birçok açıdan potansiyeli son derece yüksek bir mobil platform oyunu olarak dikkat çekiyor.

İngiltere merkezli Ustwo Game tarafından geliştirilen Monument Valley 2, son derece güçlü detaylar ve çarpıcı bir görsellik eşliğinde geldi.

Tasarımının yanı sıra atmosferik özellikleriyle de öne çıkan yapım, ilk aşamada iPad ve iPhone için yayınlanırken, kısa süre sonra Android’e de geleceği kaydedildi.

Türkçe dil desteğin sahip oyunun boyutu 1 GB’a kadar. Bu nedenle WiFi üzerinden indirilmesi yerinde bir tercih olabilir.

Oyunda Ro adındaki karakterle ilerleniyor. Bir anne-kız hikayesinin temel alındığı görülüyor. Bulmacaların, ilginç bir oynanış eşliğinde çözülmesi ve oyunda bu şekilde ilerlenmesi bekleniyor.

Oyun, ücretli şekilde indirilebiliyor. Fiyatı ise iOS tarafında 17.99 TL olarak belirlenmiş durumda. Daha fazla detay için haberin devamındaki videoyu izleyebilirsiniz.

Cevap bırakın