MIUI 13 hakkında flaş gelişme! Xiaomi kolları sıvadı

0

Xiaomi’nin merakla beklenen MIUI 13 arayüzüyle ilgili sızıntılar günden güne artıyor. Halihazırda akıllı telefonlarına MIUI 12.5 güncellemesini yayınlayan üretici, bunun ardından MIUI 13’e geçiş yapacak ve kullanıcılara asıl beklenen güncellemeyi sunacak.

Son zamanlarda MIUI 13 güncellemesini alacak telefonlara dair liste ortaya çıkmıştı. Şimdi ise Çin’deki bazı kaynaklar, şirketin MIUI 13 arayüzü için testlere başladığını dile getirdi.

Xiaomi MIUI 13 testlerine başladı

Bilindiği üzere çoğu Redmi ve Xiaomi kullanıcılara MIUI 12.5 güncellemesini aldı. Şu anda Çin’de ikinci etaba geçen üretici, aynı zamanda global kullanıcılarına da bu güncellemeyi sunuyor. MIUI 12.5’in hemen ardından ise Xiaomi MIUI 13’ü piyasaya sürecek.

Çinli kaynaklar tarafından ortaya çıkan raporlara göre Xiaomi şu anda yeni arayüzünü test etmeye başladı. Yine aynı sızıntıyı yapan kaynağa göre MIUI 13 güncellemesi, son iki yılda piyasaya sürülen tüm modellere gelecek.

Bilindiği üzere MIUI 12.5 arayüzü  MIUI 12’den sonra ara sürüm olarak piyasaya sürüldü. Xiaomi MIUI 13 öncesinde kullanıcılarına bu güncellemeyi yayınlayarak farklı bir strateji uyguladı. Ancak asıl beklenen yenilikler MIUI 13’de görülecek. Zira şirketin bir sonraki arayüzü hem görsel açıdan, hem de performans açıdan yine onlarca yeni özelliği  beraberinde getirecek.

Mi 8 serisi MIUI 12.5 güncellemesini alacak

Xiaomi’nin üç yaşındaki amiral gemisi Mi 8’in MIUI 12.5 güncellemesini alıp almayacağı epey merak konusuydu. Ancak kısa süre önce Xiaomi, Mi 8 serisinin ve Mix 2s modelinin MIUI 12.5 güncellemesini alacağını doğruladı.

Cevap bırakın