MIUI 12 için yeni bir özellik iddiası daha geldi

0

Xiaomi geçtiğimiz aylarda yeni ve güncel telefonlarının kullanımına sunacağı yeni arayüzü MIUI 12’yi tanıtmıştı. Akıllı telefonlara birçok özellik getirecek olan yeni MIUI 12 özellikleri belli olsa da yeni bir özellik ortaya çıkmış olabilir. Peki kullanıcıları belli olan yeniliklerden farklı olarak ne bekliyor?

MIUI 12 özellikleri için yeni bir iddia

Xiaomi, yeni arayüz güncellemesini Xiaomi telefonlara yavaş yavaş vermeye başladı. Birçok model bu yeni arayüzü Beta sürüm olarak kullanabilirken, XDA Developers tarafından ulaşılan kaynak kodlarında yeni bir özelliğe rastlandı. Xiaomi, yapay zekanın gücüne dayanarak kullanıcıların en iyi fotoğrafı seçmesine yardımcı olabilir.

AI Shutter olarak rastlanan yeni özellik, kullanıcıların işlerini kolaylaştıracak. Akıllı telefonunuzla birden fazla fotoğraf çektiğinizde, eğer hangi fotoğrafın daha iyi olduğuna karar veremezsenizi AI Shutter özelliği sizin yerinize karar verecek. Bu özellik ile beraber daha iyi olan fotoğrafı her zaman için bulabileceksiniz.

Özellik Xiaomi tarafından açıklanmış bir özellik değil. MIUI 12 lansmanında da böyle bir özellikten bahsedilmediği için bu özellik hakkında iddialar da var. Ortaya atılan yeni özellik iddialarına karşılık, Xiaomi’nin sadece bir deneme gerçekleştirdiği de söyleniyor. Yani bu özellikle kesin bir şekilde karşılaşacağız demek için henüz çok erken ancak birçok kullanıcı şimdiden heyecanlanmış durumda.

Cevap bırakın