MIUI 12.5 güncellemesi bir modele daha geldi

0

Counterpoint Research raporuna göre yüzde 13’lük pazar payı ile dünyanın en büyük üçüncü akıllı telefon üreticisi konumunda bulunan Xiaomi, cihazlarına adeta hayat veren MIUI arayüzü üzerindeki çalışmalarının tüm hızıyla sürdürüyor. Geçtiğimiz hafta MIUI 13 sürümünü kullanıcıların beğenisine sunan şirket, diğer taraftan eski modellerini de hızla güncellemeye devam ediyor. Son olarak MIUI 12.5 güncellemesi bir modele daha geldi.

İşte Aralık ayının en iyi iOS cihazları!

Redmi Note 8, MIUI 12.5 güncellemesini aldı

Geçtiğimiz aylarda sanal RAM özellikli MIUI 12 güncellemesini alan Redmi Note 8, şimdi de Android 11 tabanlı MIUI 12.5 sürümünü almaya başladı. V12.5.2.0.RCOEUXM yapı numarası ile gelen güncelleme, 807 MB boyutu ile OTA üzerinden dağıtılıyor. MIUI 12.5, bir önceki sürüme kıyasla akıcılık ve performans konusunda daha iyi bir deneyim sunuyor. Öte yandan güç tüketimi yüzde 25, arka planda tüketilen belleğin oranı yüzde 35 oranında azaltıldı.

Bunun yanı sıra Mars, Dünya ve Dağ gibi bir takım canlı duvar kağıtları, dört büyük habitattan alınan doğal hayvan sesleri, yeni gizlilik yöntemleri, baştan aşağı yenilenen MIUI Note uygulaması gibi birçok özelliği kullanıcıların beğenisine sunuyor.

Özellikle son iki ayda iki güncelleme alarak kullanıcılarını bir hayli şaşırtan cihaz, güncelleme konusunda diğer modellere kıyasla nispeten geri kalmasıyla biliniyordu. Bilindiği üzere kutudan Android 9 Pie ile çıkan akıllı telefonun Android 10’u alması tam bir yıl sürmüştü. Son olarak güncellemenin OTA üzerinden dağıtılması nedeni ile cihazlara ulaşmasının biraz gecikebileceğini belirtelim.

Cevap bırakın