Milyonlarca kişi bu teknoloji markalarını yanlış yazıyor

0

Dünyaca ünlü pek çok teknoloji markası bulunuyor. Bazılarının yazılışları ve okunuşları ise milyonlarca kişi tarafından karıştırılabiliyor. Yeni yapılan bir araştırmaya göre bazı markalar diğerlerine göre daha fazla kafa karışıklığı yaratıyor. Yeni yapılan araştırmada internette en çok yanlış yazılan markaların isimlerini ortaya çıkarttı. Teknoloji şirketleri isimlerini kendi ülkelerinin dillerine gönderme yaparak seçmesi ise kafa karıştırıcı olabiliyor. İşte tam da bu noktada bir araştırma gerçekleştiren MoneyCo, teknoloji markalarının internette nasıl aratıldıklarına odaklandı. Peki hangi markaların isimleri en çok karıştırılıyor?

Dünya çapında hangi markaların isimleri en çok karıştırılıyor?

İnternette yapılan aramaların bir izdüşümü olan araştırmada ‘markaların adlarının ne kadar zor olduğu’ tespit edildi. Araştırmayı yapan şirket yazım hatalarının sıklığına göre markaların bir listesini yayımladı. Çevrim içi istatistiksel ve analik araçları kullanılarak oluşturulan bu listede dikkat çeken isim 30 günlük süre içinde 605 bin kez yanlış yazılan ‘Hyundai’ oldu. Yayımlanan listede otomobil markalarının çok daha fazla yanlış yazıldığı görülüyor.

hangi markaların isimleri en çok karıştırılıyor

Ferrari, Porsche, Lamborghini, Volkswagen ve Bugatti gibi otomobil markaları milyonlarca kişinin kafasını karıştırıyor, bu sebeple de yanlış yazılıyor.

Listeye göre en çok yanlış yazılan Hyundai’den sonra Lamborghini oluyor. 365 bin kez yanlış yazılan lüks otomobil markasını, 123 bin ile Ferrari takip ediyor. Hennessy, Heineken, Gillette, Suzuki gibi markalar da bu listede en çok yanlış yazılanlar oluyor.

Hyundai en çok, ‘Hundai, Hiudai’ olarak yazılıyorken diğer markalar da şu şekilde yazılıyor:

Lamborghini, ‘Lamborgini, Lambogini’,
Ferrari, ‘Ferari’,
Hennessy, ‘Henessy, Hennesy, Henesy’,
Heineken, ‘Heinken’,
Gillette,” Gillete, Gilette, Gilete’,
Suzuki, ‘Susuki, Suzki’.

Apple’ın 2022 yılında tanıtması beklenen tüm ürünleri

Cevap bırakın