Microsoft Teams mobil için beklenen özelliğe kavuşuyor!

0

Online eğitimlerin ve toplantıların vazgeçilmezi olan Microsoft Teams, mobil uygulamasında merakla beklenen bir özelliğe kavuşacak.

Pandemi döneminin kahramanlarından biri haline gelen Microsoft Teams, her geçen gün yeni aldığı özelliklerle kitlesini genişletmeye devam ediyor. Milyonlarca kişi tarafından kullanılan bu platform; masaüstü bilgisayarlar, akıllı telefonlar ve tabletlerde destekleniyor.

Ancak bu uygulamanın mobil tarafındaki eksiklik epey  tartışma konusu olmuştu. Özellikle yabancı dillerde kişilerin iletişim kurduğu bu süreçte kullanıcılar, farklı bir dilde gelen mesajı ne yazık ki anlamakta güçlük çekiyordu. Neyse ki Microsoft bu konuda merakla beklenen müjdeyi verdi ve çeviri özelliğini mobil uygulamaya getireceğini onayladı.

Microsoft Teams mobilde çeviri özelliğine kavuşuyor

Microsoft Teams’in sadece öğrencilere hitap etmediğini hemen hemen herkes biliyordur. Eğitim dışında iş hayatı da artık burada düzenlenen etkinliklerle ilerliyor ve çoğu kişi tüm işlerini Teams aracılığıyla yürütüyor. Dolayısıyla böylesine geniş kitleye sahip olan bir platformda çeviri özelliği kesinlikle olmazsa olmazlardan biridir. İşte Microsoft da uzun süren aranın ardından kullanıcıların artık mobil uygulamada çeviri özelliğine sahip olacağını açıkladı.

Microsoft Teams

Şirketin vaatlerine göre yabancı dildeki mesajları anlamak artık daha kolay olacak. Mobil uygulamaya gelecek olan anında çeviri özelliği sayesinde, iOS ve Android platformlarında görüşme esnasında bir mesajı tek dokunuşla çevirebileceksiniz. Ancak bu mesajı çevirmeden önce mesajların çeviri dilini sizlerin belirlemesi gerekecek.

Şu anda Microsoft’un test ettiği bu özellik, kısa süre sonra her iki platform içinde gelecek. Bu sayede farklı dilde konuşan kişilerden aldığınız mesajları, üçüncü taraf bir eklenti ya da uygulama olmadan Teams üzerinde kendi dilinize rahatlıkla çevirebileceksiniz.

 

Cevap bırakın