MicroSD Kart Dünyası ile Yakınlaşın

0

MicroSD Kart sayesinde yeni bir video veya fotoğraf çekmek için eski anılarınızı silmeyin.  Veri depolama ihtiyaçlarımız için pratik çözümler sunan MicroSD kart dünyası ile yakınlaşın.

Yeni bir telefon veya tablet alacağımız zaman ilk baktığımız özelliklerinden biri kapasitesi oluyor. Yüksek çözünürlük fotoğraf ve video çekmemizi mümkün kılan akıllı cihazlar hafızaları yetersiz geldiğinde acil çözüm üretmemiz gerekiyor.

Tatil planlarına başladığımız şu günlerde, yeni anılarımızı oluştururken eskilerini silmeyelim. Veri depolama ihtiyacımız için hızlı bir çözüm sunan MicroSD & SD Kartları hep birlikte inceleyelim.

Veri depolama ihtiyacımız her geçen gün artıyor, özellikle telefon ve tabletlerimizde bulunan mevcut alanlar yeterli gelmiyor.

 

Kart seçiminizi etkileyen pek çok faktör var

Kullandığımız uygulamalara gelen büyük boyutlu güncellemeler, mevcut cihazlarımızın yüksek çözünürlüğe sahip fotoğraf ve video çekmesi, saklama alanlarımızın hızla dolmasının başlıca sebebi. Silmeye kıyamadığımız uygulamalar, anılarımızın göstergesi fotoğraf ve videolar için ek kapasitelere ihtiyaç duyuyoruz.

Örneğin; kaliteli bir kameraya sahip mobil cihaz kullanıyorsanız çektiğiniz fotoğrafın hafızada tuttuğu yer 10 megabaytı buluyor. Full HD ya da 4K çekilen videoların boyutları kullandığımız mobil cihaza göre değişmekle birlikte bir dakikalık videolar ortalama 600 MB yer kaplıyor.

Veri depolamaya bir çözüm olarak Google Drive, Dropbox veya Depo gibi diğer bulut depolama seçenekleri de var. Ancak cihazınızdaki dosyaları bu alanlarda saklayabilmek için güçlü bir internet bağlantısına sahip olmanız gerekiyor. Bu sebeple microSD & SD Kartlar pratik bir çözüm olarak karşımıza çıkıyor.

 

MicroSD Kart Nedir?

MicroSD & SD Kartlar akıllı telefon, tablet, video kamera, dijital kamera vb. tüm dijital platform için ek bellek sağlayan küçük depolama aygıtlarıdır.

 

MicroSD Kartlara neden ihtiyaç var?

MikroSD kart terimi ve modelleri ilk kez 2001 yılında hayatımıza girmişti. O zamandan günümüze cep telefonlarımızdan dijital kameralara, tabletlerden fotoğraf makinelerine pek çok dijital cihaz için vazgeçilmezi haline geldi.

Tablet, telefon gibi cihazların tam kapasiteyle çalışabilmesi için boş hafıza alanlarına ihtiyacı var. Kullandığımız sistemler saklama alanı yetersiz olduğunda, daha az kullandığımı uygulamaları otomatik olarak siliyor. Ancak bu bile bazen yetmiyor.

Bu akıllı kartlar, taşınabilir cihazlara bellek takviyesinde bulunabilmenizi ya da dosyaları bu cihazlardan alabilmenizi mümkün kılıyor.

Özellikle 16 GB ve 32 GB kapasiteli telefonlara sahip olanlar başta mobil uygulamalar olmak üzere arşivlerindeki fotoğraf ve videoları silmek zorunda kalıyor. Öte yandan basit yöntemlerle Android tabanlı cihazlarda depolama alanı açmak ve ek çözümler üretmek mümkün.

 

Saklama alanı yetersiz olduğunda, imdadınıza yetişiyor.

Yeni bir video çekmek için eski anılarınızı silmeyin.

MicroSD & SD Kartlar boyutu küçük görünmesine rağmen yüksek depolama özelliğiyle kullandığımız cihazların kapasite sorununu ortadan kaldırıyor.

“Güvenli Sayısal Hafıza Kartı” anlamına gelen micro SD kartlar veri aktarımı için de kullanılabiliyor. MicroSD kart fiyatları ürünün markasına, teknolojik özelliklerine ve sahip olduğu hafızaya göre değişiklik gösteriyor.

MicroSD & SD Kartlar hafıza çözümleri sunmasının yanı sıra dijital cihazların hızını da artırıyor. Bu kartlar sayesinde kullandığınız cihazın hafızasına 128 GB.’a kadar ek yapabilirsiniz. Tak çıkar özellikleri sayesinde farklı cihazlarda da kullanabileceğiniz bu kartlar, arşivlerinizi de güvenli bir şekilde saklar.

 

Hangi cihaz için hangi mikroSD kartı seçmeli?

Tüm SD kartlar aynı görünebilir ama detaylar önemlidir.

SD ve MikroSD bellek kartları üzerinde U1, U2, U3 ve C2, C4, C6, C10 gibi terimler bulunur. “U” Ultra High Speed teriminin kısaltmasıdır, C ise Class yani SD kartın sınıfını temsil eder.

Veri depolama kapasitesi, aktarım hızı, markası, kullandığınız cihazla uyumu, bütçenize uygunluğu… Kart seçiminizi etkileyen pek çok faktör var.

Cihazınız için bir kart seçmeden önce cihazınıza uygun olup olmadığına, bellek kartı formatı kısmına, aktarım hızına ve kapasitesine dikkat edin.

Hangi hafıza kartını satın alacağınıza karar verdiğinizde bu kartları yetkili satıcılardan aldığınıza da emin olun.

 

Lütfen unutmayın!

Yüksek kapasiteli bir kart ile yüksek bir transfer hızı almak istiyorsanız bütçenizi bir parça yükseltmeniz gerekebilir. Bellek Kartlarını kullanarak çok sayıda fotoğraf ve Full HD video çekebilir, bunları hızlı bir şekilde bilgisayarınıza aktarabilirsiniz.

MicroSD kart, Android tabanlı tablet ve telefonlarda sıklıkla kullanılır. Örneğin 32 GB’lık bir hafıza kartı, ortalama çözünürlükteki 1000 fotoğrafı hafızasında

Huawei, Lexar, Samsung, Sandisk, Toshiba, Sony ve Transcend gibi dünyaca ünlü markaların üretmiş olduğu kaliteli micro SD & SD kartları MediaMarkt üzerinden inceleyebilirsiniz.

 

Mobil cihazların bellek haricinde enerji desteğine de daimi ihtiyacı var. Mobil cihazınız için taşınabilir şarj cihazına ihtiyaç duyuyorsanız rehber niteliğinde hazırladığım “Tatilde Şarjınız Bitmesin” başlıklı yazımı da okumanızı öneririm.

Tatilde Şarjınız Bitmesin

 

 

Fayda görmeniz dileğiyle.

 

Cevap bırakın