MediaMarkt ile Barcelona’da Mobil Dünya Kongresi’nde Yeni Teknolojileri Konuştuk!

0

Mobil Dünya Kongresi 2022 birkaç gün önce sona erdi. Metaverse’den 5G’ye birçok alanın ön plana çıktığı fuarda MediaMarkt da yerini aldı. Kongre ile ilgil görüşlerini MediaMarkt Türkiye CCO’su Faruk Kocabaş ve MediaMarkt Türkiye COO’su Hulusi Acar’a sorduk.

MediaMarkt ile Barcelona’da Mobil Dünya Kongresi Yeni Teknolojileri Konuştuk!

Kocabaş, fuarda en çok ilgisini çeken bölümün nesnelerin interneti ve akıllı mobil cihazlar ile giyilebilir teknoloji ve sağlık konusundaki cihazların olduğunu anlattı. MediaMarkt mağazasına girdiğimiz zaman bu fuarın bir yansımasını gördüğümüz düşünüldüğünde yeni ürünlerin ülkemizde kısa bir süre içerisinde satışta olmasını umduğunu aktardı.

Augmented Reality yanında Assistive Reality teknolojisinin de gücünü göstermeye başlaması da nihayetinde MediaMarkt mağazalarında birbirinden işlevsel ürünleri göreceğimizin habercisi.

MediaMarkt Türkiye COO’su Hulusi Acar ise fuarla ilgili pandemiden sonra markaların yatırım yapmaya başlamasını olumlu karşılarken katlanabilir telefonların mobil taraf için artık belirleyici bir nokta olmaya başladığını belirtti.

Acar, markaların en son modellerinde kullanılan komponentlerden bir kısmının yüzde 20 oranında doğadan toplanan plastiklerle üretildiğini ve sürdürülebilirlik konusunda önemli bir nokta olduğunu söyledi.

Cevap bırakın