Matrix’teki yeşil kodların yemek tarifi olduğu ortaya çıktı!

0

Matrix serisindeki yeşil kodların ne olduğu sorusu nihayet açıklık kazandı. İşte kodları üreten isimle netlik kazanan kodların hikayesi…

İlginç bir teknoloji haberine hazır mısınız? Tüm zamanların en önemli sinema serilerinden Matrix üçlemesinde geçen yeşil kodların aslında yemek tarifi olduğu ortaya çıktı. Kaynak, Keanu Reeves’ın ününe ün katan filmlerdeki kodun tasarımcısı olan Simon Whiteley’ın bizzat kendisi.

Filmdeki zihinde yer edinen ve adeta Matrix’le özdeşleşen kodları hazırlayan Whiteley, Japon olan eşinin kendi dilindeki yemek tariflerinden yararandığını ve bunlar arasında Suşi tarifinin de bulunduğunu söyledi.

Sır perdesi çözüldü

Bazı kelimelere eklemeler yaptığını ve bu sayede kodları daha karmaşık hale getirerek gizemini artırdığını belirten tasarımcı, bu sayede herkesin merak ettiği kodları oluşturduğunu ifade etti.

Teoriler vardı

Söz konusu gizemli, yeşil kodların deşifresi büyük bir merak konusuydu. Yazılım dünyasında adeta fenomen haline geldiler ve çözümleri için çok sayıda ismin gayret sarfettiği biliniyordu. Teorilerle dolu bu sır, artık açıklık kazanmış oldu.

Haberin devamında adeta bir kült halindeki Matrix filmlerinin ilkinin fragmanını izleyebilirsiniz. İyi seyirler dileriz…

Teknoloji dünyasına dair ilginç detayları aktarmaya devam edeceğiz. Takipte kalınız…

Cevap bırakın