MacOS Monterey Beta Yükleme Rehberi

0

macOS Monterey Beta süreci geliştiriciler için başladı. Sizler için hazırladığımız bu rehberle, Mac cihazınıza bu işletim sistemini nasıl yükleyebileceğinizi anlatıyoruz.

macOS Monterey Beta yükleme için izlemeniz gereken adımlar:

Adım 1: Mac cihazınızı güvenli bir şekilde yedekledikten sonra ilk olarak Apple Developer Program web sitesine giriş yapın ve sağ üst köşede yer alan Hesap seçeneğine tıklayın. Sonrasında da Apple kimliğiniz ile giriş yapın.

Adım 2: Apple Geliştirici Hesabı’nıza giriş yaptıktan sonra ekranın sol tarafındaki menüden İndirilenler seçeneğine tıklayın.

Adım 3: İndirme işlemini başlatmak için hemen yukarıdaki görselden de görebileceğiniz gibi Profili Yükle’ye tıklayın.

Adım 4: Profili Yükle seçeneğine tıkladıktan sonra cihazınıza macOSDeveloperBetaAccessUtility.pkg adlı bir dosya inecektir. İndirdiğiniz pakete çift tıklayarak çalıştırın ve karşınıza çıkan ekrandan gerekli izinlerini onaylayın.

Adım 5: Kurulum adımlarını tamamlayın. Bu sırada Mac’iniz sizden parolanızı girmenizi ve Time Machine yedeklemesi yapmanızı isteyebilir.

Adım 6: Yükleme başarılı olur olmaz karşınıza Yazılım Güncelleme ekranı çıkacaktır. Bu ekranda biraz bekledikten sonra macOS 12 beta güncellemesinin birkaç saniye içerisinde göründüğünü gözlemleyeceksiniz.

Adım 7: macOS Monterey beta güncellemesini cihazınızda görüntüledikten sonra karşınızda çıkan ekrandan ”Şimdi Yükselt” seçeneğine tıklayın. Bu işlemi de tamamladıktan sonra yeni macOS sürümünün beta güncellemesini cihazına inecektir.

macOS Monterey Beta İndirme

Adım 8: İndirme işlemi tamamladıktan sonra kurulum aşamasına geçin ve gereken işlemleri yapmasına izin verin.

Kurulum işlemi sırasında cihazınızın birkaç defa yeniden başlayacağını belirtelim. Bu yüzden cihazını kurulum esnasında olduğu gibi bırakmanızı tavsiye ederiz. Kurulum işlemi tamamlandıktan sonra da artık macOS 12 sürümünün yeniliklerini herkesten önce deneyimleyebilirsiniz.

MacOS Monterey Beta Uyumlu Mac Modelleri

iMac (2015 sonu ve sonrası)
iMac Pro (2017 ve sonrası)
MacBook Air (2015 başı ve sonrası)
MacBook Pro (2015 başı ve sonrası)
Mac Pro – (2013 sonu ve sonrası)
Mac Mini (2014 sonu ve sonrası)
MacBook ( 2016 başı ve sonrası)

Cevap bırakın