Louis Vuitton’dan valiz takip cihazı

0

Louis Vuitton,akıllı telefon uyumlu valiz takip cihazı LV Echo’yu satışa sundu. İşte detaylar…

Louis Vuitton, önde gelen moda markalarından biri olmasının yanı sıra inovatif fikirlere de açıktır. Aynı zamanda teknolojiyle arasını pek de uzak tutmadığı da bilinir. Daha önce tanıttığı akıllı saat serisiyle adından söz ettiren moda markası, şimdi de seyahat eden kimseler için geliştirdiği teknolojiyle gündeme geliyor. Şirketin yeni ürünü, birkaç önce sertifikasyon kayıtlarıyla ortaya çıkan valiz takibi ürünü, resmi olarak kamuoyuyla paylaşıldı.

Louis Vuitton’un LV Echo adı verilen valiz takip cihazı, akıllı telefon entegrasyonuyla işlev görüyor. iOS ve Android cihazlardaki LV Pass adlı uygulama ile çantanın izlenebilmesi mümkün oluyor. Üç yıl süreli bir abonelikle (Sigfox aboneliği adı veriliyor) birlikte kullanılan ürün, bagajın konumunu akıllı telefon üzerinden izlenenizi sağlıyor. Ayrıca yolculuklarda karşılaşılan bir risk olarak açılıp açılmadığını da kullanıcısına bildiriyor.

Peki ya fiyatı?

Öte yandan LV Echo, şirketin Horizon serisi valizlerine menteşe ile takılmak suretiyle çalışıyor. Yani tüm valizlerle uyumlu değil. ZArif tasarımıyla dikkat çeken bu ilgi çekici teknolojik cihaz, 6 aya varan pil ömrüyle geliyor. 6 ay sonu da ise bir saat kadar şarj edilerek yeniden doluyor. Fiyatı ABD pazarı için 370 dolar olan cihazın uyumlu olacağı valizler ise 4300 dolar gibi bir fiyat etiketiyle satılıyor.

Cevap bırakın