Lost Planet serisi Xbox One’a geldi!

0

Xbox One’ın geriye uyumluluk özelliğine yeni oyunlar eklenmeye devam ediyor. Şimdi de Lost Planet, Lost Planet 2, Lost Planet 3 ve Lost Planet Colonies oyunları Xbox One kütüphanesine eklendi.

Microsoft, Xbox One’ın özel oyunlar karşısında PlayStation 4’ün geride kalmasını çok güzel bir hamle ile kapatmış ve geriye uyumluluk özelliğini geçtiğimiz yıllarda kullanıma sunmuştu. Geriye uyumluluk sayesinde seçili Xbox 360 oyunları direkt olarak Xbox One’da oynanabiliyordu. Microsoft hesabınızda daha önce yer alan Xbox 360 oyunları ve fiziki oyunları direkt olarak Xbox One’a indirebildiğiniz bu özellik, yeni oyunlar ile oyuncuların karşısına çıktı.

Lost Planet’i Xbox One’da oynayın

Xbox cephesinden gelen açıklamaya göre; Xbox 360 oyunları olan Lost Planet, Lost Planet 2, Lost Planet 3 ve Lost Planet Colonies artık Xbox One’da oynanabilecek. Xbox One ve Xbox One S modellerinin direkt olarak Xbox 360 grafikleri ile sunduğu bu özellik, Xbox One X’te ise kenar yumuşatma özelliği ile daha fazla grafik detayı sunuyor.

Şu an geriye uyumluluk oyunları 600’ü geçmiş durumda. Bu oyunların çoğu Xbox 360’ta sükse yapmış olan oyunlardan oluşuyor. Son olarak daha önce bu oyunları Xbox 360 kullanırken satın almadıysanız, Xbox One üzerinden satın alabileceğinizi belirtelim.

Cevap bırakın